Гарячі новини

Тимчасові міністри продовжують руйнувати національну спадщину країни: Карандєєв тепер замахнувся на музей Булгакова

Днями виконувач обов'язків міністра культури та інформполітики Ростислав Карандєєв заявив, що музей Михайла Булгакова у Києві можуть вилучити з Державного реєстру нерухомої культурної спадщини національного значення та перенести до реєстру об'єктів місцевого значення, пише, посилаючись на свої джерела Країна.

Тобто, замість того, щоб пишатися, що письменник такого рівня жив  та праював у Київі, тимчасові чиновники руйнують національну спадщину.

Засновник музею Булгакова Анатолій Кончаковський у коментарі «Країні» засудив ці плани.

«Я проти такого рішення. Нам не слід віддавати ворогові наше національне надбання в особі Михайла Булгакова. Якщо ми опускатимемо статус музею все нижче, краще не стане. Ми й так багато віддаємо ворогові — того ж Чайковського, котрий усі свої сили черпав саме в Україні і нічого поганого про неї не писав. Все це просто смішно. Адже Булгаков теж любив Україну та українців. Потрібно просто читати його твори, а не спиратися лише на висловлювання його героїв. Я думаю, що таке рішення буде неправильним, недоцільним. Булгаков - наш, а віддавати його ворогові - злочин», - заявив Кончаковський.

За його словами, ніхто з представників Мінкульту не пов'язувався з ним із цього питання.

«Хто зі мною зв'язуватиметься і враховуватиме мою думку? У мене ніхто нічого не питав. Думаю, співробітників музею також не питали. Вони (Мінкульт) ухвалюють рішення самі. Але замість того, щоб боротися з мертвими, краще брали б гвинтівку в руки і йшли боротися на полі бою. Спочатку треба перемогти, а потім думати, які пам'ятники прибирати, а які залишати. Нині це невчасно», — каже Кончаковський.

Додамо, що в тому ж Київі вулицю ім. письменника Драйзера перейменували в вулицю Рейгана - досить консерватвного президента, чиї заслуги перед людством важко навіть порівнювати.

Крім того, виникає питання, в час, коли фінансове становище України на межі краха, чи варто вкладати гроші в бузглузді перейменування вулиць та руйнування пам"ятників.

Нагадаємо, що на днях в Київі демонтували пам"ятник письменнику світового рівня Олександру Пушкіну, який перед цим понівечили вандали.