Гарячі новини

У Києві під загальний гребінець декомунізації демонтували пам'ятник письменнику світового рівня Пушкіну, який перед цим понівечили вандали (ФОТО)

У Києві під загальний гребінець декомунізації демонтували пам'ятник письменнику світового масштабу Олександру Пушкіну, який перед цим понівечили вандали.

Минулого тижня Кабмін виключив його та низку інших пам'яток російським та радянським діячам з Держреєстру нерухомих пам'яток культурної спадщини національного значення.

 

Ставлення сусупільства до цього неоднозначне.

Наприклад, екс-радник ВП Олексій Арестович заявив, що після знесення пам'ятника Пушкіну українці на Заході сприйматимуться як "дикуни" та "ресурс".

"Ну що, культура в Україні досягла свого піку. Тепер почнеться спуск із цієї гори.) Давайте я поясню, як виглядає війна з пам'ятниками письменникам очима Заходу, того Заходу, який є єдиною запорукою виживання України взагалі. Лютий 2022: - воїни світла борються проти хтоні, що прийшла з півночі. Листопад 2023: - дикуни борються з дикунами. Але є нюанс. Росіяни - дикуни з ресурсом. А українці - дикуни-якір", - пише Арестович.

Він вважає, що тепер Україна буде "використана як ресурс - і тими, і цими", називаючи це "прикрим самогубством" в "онлайн.

А Історико-топонімічна комісія міськради Одеси рекомендувала залишити на місцях пам'ятники Пушкіну та Воронцову. Про це повідомляють місцеві паблики.

Мовляв, це частина історії міста.