Гарячі новини

"Спротив не є доречним". В Івано-Франківську з вулиці Чорновола виселяють останню українську православну церкву Московського патріархату

  Вранці сьомого лютого до комунальних будівель на вулиці Чорновола,6 в Івано-Франківську, якими користується громада Української православної церкви Московського патріархату, прийшли представники виконавчої служби. 

Вони виконують рішення суду щодо звільнення раніше орендованих приміщень громади Івано-Франківська.

Його підтвердили у всіх апеляційних інстанціях.

Добровільно релігійна громада виселятися не стала.

Тож, чиновники мерії звернулися за допомогою у виконавчу службу. Цей процес курує міський департамент освіти, який має отримати ці приміщення у майбутньому, пише Галка.

Представники виконавчої служби звільнили від майна церковників першу з будівель, де розташовувалася крамниця.

На місці також є представники поліції, Муніципальної варти і рятувальники. Ситуація не є напруженою – колишні орендатори не чинять спротиву. На черзі звільнення – основна будівля, де відбуваються богослужіння.

Раніше влада заявляла облаштувати у цих будівлях дитячий садок, який тут працював до оренди церквою.

Для російськомовної інтелигенції Франківська, залишки якої після радянського періоду ще тут зберігаються, це дуже неприємна подія. Але спротив робити ніхто не наважується - місто стає все більш орієнтованим на українські  "забобони", і про "толерантність" та культурне розмаїття говорити вже не наважуються, бо це не є "доречним".