Гарячі новини

"Не має відношення до Путіна". Італійська La Scala відкрила сезон російською оперою "Борис Годунов", яку захищали Урсула фон дер Ляєн та перші особи Італії , на фоні недолугих українських протестів

Найцінніший оперний театр Італії, Театр Ла Скала, відкрив свій новий сезон у середу російською оперою «Борис Годунов» на тлі українських протестів, що "ця культурна подія є пропагандистською перемогою Кремля під час війни в Україні", повідомляє АР.

Прем'єр-міністр Італії Джорджія Мелоні у своїй першій культурній поїздці після вступу на посаду відвідала гала-прем'єру Ла Скала в Мілані, приєднавшись до президента Італії Серджіо Маттарелли та президента Європейської комісії Урсули фон дер Ляєн у королівській ложі.

Група з близько 30 українців зібралася біля театру, щоб протестувати проти висвітлення російської культури, у той час як президент Володимир Путін веде війну, в основі якої лежить "заперечення унікальної української культури" .

Їх тримали на головній площі, далеко від будь-якої взаємодії з високопоставленими особами та офіційними особами, які прибули, і політика не входила в театр.

Натовп переважно відомих діячів італійського бізнесу, культури та політики засипав постановку 13-хвилинними оплесками. Найгучніші похвали отримав російський бас Ільдар Абдразаков у головній ролі та каскад квітів для головного диригента Ріккардо Шайї.

Відповідаючи на запитання про заперечення українців проти привернення уваги до російської культури, оскільки війна триває вже десятий місяць, фон дер Ляєн похвалила українців як «фантастичних, сміливих і відважних людей», але сказала, що російську культуру не слід плутати з Путіним.

«Ми не повинні дозволити Путіну знищити все це», — сказала фон дер Ляєн, маючи на увазі великих російських письменників і композиторів, у тому числі Модеста Петровича Мусоргського, автора «Бориса Годунова». Вона додала: «Повна солідарність з нашими друзями в Україні, і давайте переконаємося, що ми будемо разом».

Мелоні, також намагалася провести межу між культурою та політикою.

«Ми не маємо нічого проти російського народу, російської історії, російської культури», — сказала Мелоні. «Ми маємо щось проти тих, хто зробив політичний вибір вторгнутися в суверенну країну».

Лист-протест від консула України в Мілані та петиція української діаспори не змогли переконати театр відмовитися від «Бориса Годунова». Представники La Scala кажуть, що Шайї обрав оперу як відкриття сезону 2022-23 років три роки тому за пропозицією Абдразакова, і було надто пізно замінити постановку.

Абдразаков був оголошений на його шосту прем'єру сезону Ла Скала, першу його рідною мовою, очолюючи переважно російський акторський склад разом із хором Ла Скала.

«Я тут співав італійською, французькою, один раз італійською, але російською, це зовсім інша річ. І потім ця опера, я її дуже обожнюю», – сказав Абдразаков за лаштунками.

Данський режисер Каспер Холтен сказав, що він намагався підкреслити послання опери про «цинізм влади», яке, за його словами, залишається актуальним понад 150 років після написання. У постановці Холтена Годунова переслідує кривава присутність дитини-принца, якого він убив, щоб стати царем, а потім має зіткнутися з кривавими зображеннями своїх улюблених дітей, передвіщаючи їх власну долю.«Це, на жаль, нагадує нам, що всюди, де є жага влади, це також мова крові», — сказав Холтен за лаштунками.