Гарячі новини

Мінкульт оголосив старт проєкту підтримки української культури RES-POL з бюджетом 802 297 євро

Міністерство культури та інформаційної політики оголосило про запуск RES-POL — Rapid Expert Support for Culture and Media Policies in Ukraine (Швидка експертна підтримка політики у сфері культури та медіа в Україні). Про це повідомляє Укрфінформ.

Проект реалізується за фінансової підтримки Європейського Союзу і триватиме до березня 2025 року.

"Проект чітко визначений у часових рамках. За 15 місяців ми повинні разом, долучивши всі зацікавлені сторони - стейкхолдерів, експертів... практиків, ми повинні напрацювати ті рішення, які дозволять нам вирішити ряд сьогоднішніх проблем", - сказав в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

За його словами, проблемами наразі є: відсутність синхронності між культурним законодавством України та ЄС, наявність нерозв'язаних проблем щодо діяльності найпотужніших інтитуцій в Україні, формування того наративу за яким має працювати держава та культурне суспільство.

"Ми хочемо увійти за прикладом ЄС у прогнозоване культурне розвиток. Розуміти, які перед нами стояти цілі та як до них йти, які мають бути розроблені програми, як ці програми потрібно фінансувати, кого треба долучати", - зазначив Карандєєв.

Він зазначив, що "культура наразі є одним із факторів, які сприяють обороні нашої країни, формують той рівень боевого духу і стійкості, який допомагає Збройним силам і всьому народу протистояти врагу".

Т.в.о. міністра підкресливши, що культура не повинна бути відкладена на потім, і вже сьогодні мають бути актуальними всі питання, які стосуються цієї сфери.

Директор громадської спілки "Центр регіонального розвитку", керівник групи експертів проекту RES-POL Володимир Воробей зазначив, що на початку проекту планується дослідити проблеми у таких секторах: медіа, культурне наслідування, мистецтво та культура та креативні індустрії.

Далі, за його словами, залучені експерти будуть шукати шляхи розв'язання проблем та викликів.

"Роль нашого проекту - запропонувати можливу архітектуру операційних програм у сфері мистецтва, культурної спадщини, креативних індустрій та медіа для того, щоб ми могли вирішити поточні питання, які у нас є, пов'язані з війною тут і вже допоможуть нам розвинути конкурентноздатність, розвинути сектори культури та медіа для повоєнного відновлення", - сказав Воробей.

До проекту запрошуються експерти з фокусних тем, широке коло діячів культури та зацікавлених осіб.

Організатори планують залучити кілька сотень людей.

Проект RES-POL, окрім МКІП, також буде працювати з Українським Культурним Фондом, Українським інститутом книги, Державним агентством України з питань мистецтв та художнього освіти (Тержмистецтва) та Українським інститутом національної пам'яті. Загальний бюджет проекту – 802 297 євро.

.