Гарячі новини

Держдепартамент США: співпрацюємо з Польщею, аби з'ясувати, що сталося і які мають бути наступні кроки

 
    ( )
Будівля Державного департаменту США (ілюстраційне фото)AgnosticPreachersKid, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

«Ми співпрацюємо з урядом, щоб зібрати більше інформації про те, що саме трапилося, і які відповідні наступні кроки необхідно зробити», — сказав Патель на прес-конференції.

Таку ж відповідь Польському агентству преси (PAP) дала речниця Ради національної безпеки Адрієн Уотсон, пише Польське радіо.

За словами Пателя, США перебувають у прямому контакті з польською владою. Водночас він підкреслив, що США не мають повної інформації про події у місцевості Пшеводув. Він також відмовився спекулювати на тему можливої відповіді.

Відповідаючи на запитання PAP, чи слова президента Байдена про захист кожного дюйма території НАТО надалі актуальні, Патель сказав: «Звичайно, ми підтримуємо наших союзників і партнерів по НАТО, це один із наших найважливіших альянсів, але я не хочу вступати в гіпотетичні ситуації».

На прохання PAP прокоментувати російський ракетний обстріл України, Патель засудив російські атаки, зазначивши, що вони відбулися в той час, коли президент України Володимир Зеленський говорив про необхідність справедливого миру на саміті G20. Він заявив, що США продовжуватимуть підтримувати Україну у відповідь.

Говорячи про звинувачення Росії в тому, що вибухи в Польщі були «провокацією», Патель відкинув ці припущення, заявивши, що «Сполучені Штати без сумніву не намагаються загострити ситуацію».

У свою чергу, голова Європейської ради написав у Твіттері, що був шокований інформацією про ракету чи іншу амуніцію, яка вбила двох людей у ​​Польщі. Шарль Мішель висловив співчуття родинам загиблих. «Ми з Польщею і ми підтримуємо контакти з польською владою, членами Європейської Ради та іншими союзниками», – написав президент Євроради.

Свою повну підтримку та солідарність з Польщею висловили країни Балтії, Чехія та Словаччина. У підтримці та союзі з Польщею запевнили також, серед інших, очільниця МЗС Німеччини та прем’єри Нідерландів і Бельгії.

Американське інформаційне агентство Associated Press повідомило, що у вівторок дві російські ракети впали на територію Польщі. За даними відомства, загинули двоє громадян Польщі. У вівторок Росія завдала масованого ракетного удару по Україні приблизно 100 ракетами.

Триває засідання польського комітету Ради міністрів з питань національної безпеки і оборони. Зустріч відбувається «у зв'язку кризовою ситуацією, що сталася», - заявив речник уряду Пьотр Мюллєр. Раніше відбулося засідання Бюро національної безпеки.