Гарячі новини

У Лівані масово вибухнули пейджери в кишенях, якими користувався Хезболлах

У Лівані масово вибухнули пейджери в кишенях, якими користувалися бійці терористичної організації Хезболлах. Внаслідок інциденту по всій країні постраждало до 4000 людей.
 
Прем'єр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху на зустрічах з міністрами та керівниками служб безпеки затвердив операцію з підриву пейджерів у Лівані, повідомив портал Axios з посиланням на джерела.
 
"Операція була схвалена раніше цього тижня в ході зустрічей з питань безпеки за участю прем'єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньяху з високопоставленими членами його кабінету та керівниками служб безпеки", - йдеться у публікації.
 
Мінстерство охорони здоров"я повідомило, що серед загиблих були двоє бійців, серед яких був син одного з лідерів "Хезболлах", а також 10-річна дівчинка. Одним із постраждалих став посол Ірану в Бейруті, повідомило іранське агентство Fars.
 
За словами трьох анонімних джерел агентства Reuters, всі пейджери, що вибухнули, були останньої моделі. А радикальний рух ісламізму почав використовувати їх протягом останніх кількох місяців.
 
Офіційний Бейрут та представники руху "Хезболлах" поклали відповідальність за те, що сталося на Ізраїль. Терористи пообіцяли, що держава понесе "заслужене покарання" за вчинене. Ізраїльська сторона поки не коментувала подію.
 
Шанси на дипломатичне врегулювання з "Хезболлами" скорочуються через майже щоденні сутички на кордоні з Ліваном. Про це заявив міністр оборони Ізраїлю Йоав Галант за підсумками зустрічі із заступником помічника президента США та старшим радником Держдепартаменту з енергетичної безпеки Еймосом Хокстіном у понеділок, 16 вересня.
 
"Можливість угоди скорочується, оскільки "Хезболлах" продовжує пов'язувати себе з ХАМАС і відмовляється припинити конфлікт", - заявив міністр, говорячи про радикальний ліванський шиїтський рух і палестинські радикальні ісламісти.
 
За словами Галанта, на північному кордоні Ізраїлю, десятки тисяч ізраїльтян не можуть повернутися до своїх домівок. Єдина можливість для забезпечення їхньої безпеки - велика військова операція, наголосив міністр.
 
Число людей, які загинули внаслідок детонації пристроїв зв'язку в Лівані, збільшилося до 11.
Про це повідомив телеканал Al Jadeed з посиланням на виконувача обов'язків міністра охорони здоров'я республіки Фіраса Абьяда.
 
За його даними, ще 4 тис. осіб отримали травми.Число людей, які загинули внаслідок детонації пристроїв зв'язку , збільшилося до 11.
 
Раніше МОЗ інформувало про 8 загиблих та 2,8 тис. постраждалих.