Гарячі новини

"Треба рятувати Айдар".Спеціалісти Луганського міжрайуправління водного господарства розпочали ремонт шлюзу-регулятора на річці Айдар, який стрімко міліє

23 травня  спеціалісти Луганського міжрайонного управління водного господарства розпочали ремонт  шлюзу-регулятора на річці Айдар, у якому різко знизився рівень води. Про це повідомляє газета Вісті Старобільщини.

За словами головного інженера водників Адрія Кияха,першочергові дії підлягають   у наступному:будуть опущені дві шторки регулятора, і після того, як вода спаде, почнуть лагодити третю, аварійну.

Виявилось, що наприкінці зими трос, що утримував шторки регулятора, обірвався, металева загорожа упала і Айдар почав стрімко міліти.

"Ця прикрість пришвидшила процеси, що відбуваються навколо цієї  споруди. А розгортаються вони не лише у екологічній, а й адміністративній, політичній площині. Здіймають хвилі стурбованої громадської думки.... Виявилося, що і річкою, і спорудою треба займатися, звільняти від водорослей,чистити дно, підсипати пляжі.Це компекс заходів, який добрий господар планує ретельно і  заздалегідь, проводить вчасно і регулярно. А такого господаря у ріки зараз  немає", - повідомляє джерело.

Обласне управління водного господарства не має інтересу до Айдару , посилається на те, що немає грошей.

Місцеві керівники тощо.

Принаймні громада   стурбована і   готова діяти.

З огляду на високу ціну санаційних робот -  потрібно близько 3 млн грн.- вони пропонують вийти на толоку, організовувати людей через центр зайнятості.

Певну роль в ситуації зіграє те, що Старобільськ вже півроку   не має міського голови і 11  червня нрешті відбудуться ноі вибори.

Одне із завдань нового керівницва буде полягати у тому, щоб взяти шлюзи на місцевий баланс.