Гарячі новини

Гірники шахти "Алмазна" після тривалих перемовин опівночі піднялись на поверхню.На інших 33 шахтах зарплатна заборгованість сягає 2,35 мільярда

2 грудня опівночі 90 гірників з 1 та 2 зміни шахти «Алмазна» (м.Добропілля Донецька обл.)після тривалих перемовин з адміністрацією підприємства погодились виїхати на поверхню. Про це у Фейсбук написав голова НПГУ Михайло Волинець.

"Призупинили акцію протесту під гарантії з боку адміністрації «Шахтоуправління «Добропільське», що сьогодні буде виплачено в повному обсязі 50 млн грн зарплатного боргу за жовтень.На інших 33 шахтах державного сектору зарплатна заборгованість з урахуванням листопада сягає 2,35 млрд грн.


Наразі шахтарі стабільно відвантажують великі обсяги вугілля на державну компанію «Центренерго», яка підпорядкована, м’яко кажучи, не дуже ефективним управлінцям Фонду держмайна. Нова хвиля обурення в шахтарських трудових колективах назріває через надходження інформації про те, що «Центренерго» планує першочергово направляти кошти на закупівлю дорогого імпортного вугілля, а з українськими постачальниками буде розраховуватись в останню чергу", - написав  Волинець.

Далі він написав: "Шахтарі мають бути впевнені, що згоджуючись на важку та небезпечну роботу, вони у разі втрати працездатності, матимуть належну підтримку з боку держави!До акцій проти протискування через парламент антисоціальних рішень приєдналась профспілка шахтарів-інвалідів регресників м.Червоноград.Сьогодні, протестуючи проти прийняття у другому читанні проєкту закону № 3663, шахтарі-регресники перекривали рух поблизу Ягодину (Волинь).На акцію протесту проти утиску прав людей, які працюючи в небезпечних умовах отримали інвалідність, вийшли регресники Дніпропетровщини".