Гарячі новини

"Сильные руки, горячее сердце, холодная голова". УСБУ Луганської області відзначає своє 25-річчя

Управлінням СБУ в Луганській області  підбито підсумки діяльності  своїх структурних підрозділів протягом  25 років існування.  Ось результати  тільки окремих напрямків роботи, починаючи з 1992 р  по 2017 -й.

1992 рік. Створено Службу безпеки України

1993-й рік. У взаємодії з військовою контррозвідкою та військовою прокуратурою викрито злочинне угруповання, яке розкрадало зброю та засоби ураження з військової частини для езаконного збуту. Виявлено та вилучено найбільшу за десятиліття партію озброєння, викраденого злочинцями: протитанкові керовані ракети, пускові установки до них, гранати та детонатори до армійських снарядів, кілька сотень набоїв до АК та ПМ, вибухові пакети, тротил. Розкрадачів засуджено до значних термінів ув’язнення. 

1994-й рік. Для відновлення історичної справедливості, правової та моральної реабілітації жертв тоталітарного терору та відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» переглянуто тисячі справ з архівних фондів УСБУ в Луганській області та повністю реабілітовано 22 тисячі 659 громадян, постраждалих від репресій.  

1995 рік. Припинено схему незаконних операцій щодо конвертування безготівкових коштів у валюту, в якій були задіяні понад 500 підприємств. Кримінальна справа №312 за цим фактом об’єднала 45 справ стосовно 45 осіб. Задокументовано незаконні валютні операції на суму 6,7 мільйонів доларів США. Організаторів афери засуджено. Кошти з особистого валютного рахунку лідера групи та рахунків чотирьох фіктивних підприємств –конфісковані в прибуток держави.

1996-й рік. Припинено злочинну діяльність громадян Сирії - керівників туристичної фірми «Аль-Анвар», які організували канал нелегальної міграції з країн Близького Сходу та Азії з використання так зв. «студентського» каналу. Фірму позбавлено ліцензії, керівника видворено з України.

1997-й рік. Спільно з митниками та податківцями викрито схему ухилення від сплати податків – так званий «перерваний транзит». У прибуток держави конфісковано контрабандний вантаж – 7 залізничних вагонів з грецьким коньяком вартістю близько 1,2 мільйони доларів США.

1998 рік.  Розслідувано кримінальну справу № 287 за фактом розкрадання директором ТОВ "Контракт" (м. Москва) в особливо великих розмірах продукції підприємств Луганщини, загальна вартість якої перевищила 38 млрд. крб.  СБУ затримала зловмисника в Старобільську. Його засуджено до 10 років ув’язнення. 

1998-й рік. На шахті «Україна» вилучено велику партію вибухівки, викраденої з вугільного підприємства злочинною групою, організованою начальником ділянки. Удалося попередити викрадення з шахти 116,7 кг вибухівки та 304 одиниць засобів підриву. Учасників злочинної групи засуджено.

1999-й рік. Припинено діяльність двох міжнародних злочинних груп у складі громадян України та Греції, які організували канали вивезення українських громадянок за кордон. Іноземців, причетних до їх організації, видворено за межі держави із закриттям в'їзду. Матеріали відносно іноземця-замовника «живого товару» передано правоохоронним органам Греції.

2000-й рік: засуджено двох громадян Узбекистану та громадянина України, які вчинили контрабанду героїну та реалізували наркотик у Луганську.

Злочинці отримали від 6 до 10 років з конфіскацією всього майна.

2001-й рік. Викрито іноземця - мешканця Палестини, члена релігійно-екстремістської організації «Брати-мусульмани», причетного до діяльності міжнародної релігійно-екстремістської організації та організації каналу нелегальної міграції. Виявлено корумпованих правоохоронців, які сприяли нелегалам. Іноземця депортовано за межі України із забороною в’їзду.

2002-й рік. Припинено незаконну діяльність організаторів недержавної лотереї «Золотий дощ», які протягом двох років працювали без ліцензії, завдаючи суттєвих збитків державі. «Тіньові» доходи обчислювалися мільйонами гривень – лише від декількох розіграшів ділки незаконно отримали 1,5 млн.грн. чистого прибутку. Суд виніс крутіям обвинувальний вирок та засудив їх до фінансових санкцій. 

2003 рік. Припинено канал незаконного переправлення до Туреччини мешканок Луганської області для заняття проституцією, організований співробітником міліції та його матір’ю, які за кожну продану дівчину отримували по тисячі доларів США. Зловмисникам винесено обвинувальні вироки.

2004 рік. Заблоковано залізничний канал контрабанди історико-культурних цінностей із Росії до України: нумізматичних пам’яток V-XIII століть та середньовічних виробів декоративного мистецтва із Давнього Китаю, Середньої Азії та Європи. Викрито та засуджено групу громадян України та РФ, які займалися незаконним переміщенням антикваріату.

2005 рік. Винесено судовий вирок організатору злочинної групи, яка в кустарних умовах виготовляла та продавала в РФ контрафактні авіаційні акумулятори для літаків та вертольотів. Підпільне виробництво виявлено та ліквідовано у Луганську.

2006 рік. Припинено спробу двох луганчан продати за кордон інформацію про пріоритетні розробки у сфері протиповітряної оборони, витік якої завдав би значної шкоди інтересам державної безпеки України у військовій галузі.

2007 рік. Знешкоджено кримінальне формування, яке організувало щоденну поставку на Алчевський металургійний комбінат шлаків під виглядом високоякісного металолому. Угруповання завдавало бюджетоутворюючому підприємству щомісячні збитки у розмірі близько 3 мільйонів доларів. Алчевський міський суд виніс шістьом членам злочинної групи обвинувальні вироки.

2008 рік. Припинено діяльність ОЗУ, яке спеціалізувалося на виготовленні та збуті контрафактного клею, незаконно використовуючи торгівельні марки відомих вітчизняних та європейських  виробників. Не маючи ліцензії, тіньовики незаконно використовували товарні знаки, фірмові найменування і маркування відомих виробників клеїв. Учасників групи було затримано. Вилучено сировину, виробниче устаткування, 11 тисяч одиниць  контрафактної  продукції, готової  до реалізації. Згодом вони отримали судові вироки.

2009 р. Припинено схему вимагання та одержання хабарів за допомогою картрахунків, впроваджену працівниками одного з райвідділів міліції м.Луганська. Вони примушували осіб, що вчинили правопорушення, перераховувати їм хабарі на карткові рахунки в обмін на уникнення кримінальної відповідальності. Рік потому чотирьох корупціонерів було засуджено.

2010 рік. Знешкоджено два злочинних формування, які спеціалізувалися на незаконній торгівлі радіоактивними матеріалами, із незаконного обігу вилучено близько 3 кг урану-235, а також два прилади, що містили ізотоп стронцію-90. Правопорушники намагалися збути уран у Луганську за  900 тисяч доларів. Злочинців засуджено.

2011 рік. Припинено функціонування потужного конвертаційного центру, місячний обіг якого сягав 50 мільйонів гривень і в діяльності якого брали участь працівники двох банків. Правопорушників затримано «на гарячому» – при передачі мішків з грошима. Вилучено понад 2,4 млн. грн. готівки, документи 15 підконтрольних організаторам фірм, реквізити понад 30 підставних фізичних осіб та кліше підписів директорів, а також значну кількість фінансової документації. Організаторів засуджено.

2012 рік. Викрито схему отримання хабарів п’ятьма посадовцями Луганської митниці, у т.ч., керівної ланки. За сприяння незаконному переміщенню великих партій товарів через україно-російський кордон митники намагались отримати незаконну винагороду -  близько 15 тисяч доларів США та понад 30 тисяч гривень готівкою. Митників затримано «на гарячому».

2013 рік. Припинено діяльність групи осіб, які належали до міжнародного злочинного хакерського угруповання та спеціалізувалися на так званому кардерстві - підробці платіжних карток іноземних банківських установ. Слідством встановлено, що кардери встигли обікрасти приватних осіб – клієнтів банків на суму близько 800 тисяч гривень.

2014 рік. Агресія Російської Федерації на сході України та участь Служби безпеки України в антитерористичній операції. Проведення заходів щодо відновлення української державної влади у визволених населених пунктах Луганщини, у т.ч. Кременнній, Рубіжному, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Попасній. Викриття агентурних мереж та протидія диверсійній діяльності противника. Зосередження сил і засобів на стримуванні ворога. Протидія розвідувально-підривній діяльності спецслужб противника,  поширенню сепаратизму.

Зокрема, знешкоджено диверсійну групу НЗФ ОРЛО, яка вчинила підрив моста через ріку Айдар у селі Підгорівка Старобільського району. Лідера групи (позивний «Москва»)  при затриманні знищено.

За 4 місяці затримано 16 організаторів сепаратистського антидержавного «референдуму», 11 бойовиків НЗФ, із незаконного обігу вилучено близько 200 одиниць зброї та понад 10 тис. одиниць боєприпасів. 

2015 рік. Спільно з Військовою прокуратурою сил АТО та прокуратурою Луганської області викрито та припинено злочинну корупційну діяльність групи осіб, до складу якої входили заступник прокурора Сєвєродонецька, суддя Сєвєродонецького міського суду та місцевий адвокат. Зловмисники вимагали від підсудних хабарі за винесення щодо них вироків, не пов’язаних із позбавленням волі у сфері незаконного обігу наркотиків, а також за невнесення службовими особами прокуратури Сєвєродонецька апеляційної скарги на неправосудне рішення суду. Триває слідство.

У взаємодії з прокуратурою попереджено низку терористичних актів у Лисичанську, які готувала група прибічників проросійського сепаратизму за завданням агента спецслужб РФ. Диверсанти планували здійснити серію вибухів під час святкування Дня міста, щоб спричинити численні жертви та суспільний резонанс. Матеріали кримінального провадження передано до суду.   

Спільно з органами внутрішніх справ викрито організаторів та виконавців серії терористичних актів у Міловому – підриву радіолокаційної станції  на території військової частини, автомобілів військовослужбовців Державної прикордонної служби та СБУ. Затримано та згодом засуджено виконавців терактів та їх пособників. Організатора оголошено у розшук.

2016 рік. До 15 років ув’язнення засуджено диверсанта, який вчинив вибух на блокпосту у Станиці Луганській, принісши  українським бійцям банку меду з прихованим вибуховим пристроєм. Злочинця виявлено спільними діями СБУ та Національної поліції.

Ліквідовано потужний «конвертаційний центр», через рахунки якого протягом року пройшло понад 750 мільйонів гривень. Частина «тіньових» коштів скеровувалася на фінансування терористів ОРЛО. До функціонування «центру» причетна  ОЗУ у складі понад 10 мешканців Луганської та Київської областей, якими керували четверо «тіньових» ділків. Триває слідство.

Задокументувано діяльність організованої злочинної групи, яка масштабно привласнювала кошти від продажу вугілля, видобутого шахтами окупованих районів області та організувала схему фінансування бойовиків ОРЛО. Доведено завдання угрупованням економічних збитків України на суму 16 мільйонів гривень. Фігурантів справи повідомлено  про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України та оголошено в розшук.

Прес-служба УСБУ В Луганській області