Гарячі новини

Великобританія приєдналася до санкцій США проти Мосбіржі

 

 

Великобританія після рішення  США розширила список санкцій, спрямованих, як стверджується, на ослаблення " військової машини " Росії, пише  DW.

Під обмеження потрапили "установи, що лежать в основі російської фінансової системи", зокрема Московська біржа, Національний кліринговий центр і Національний розрахунковий депозитарій, випливає із документа, опублікованого в четвер, 13 червня, на сайті британського уряду.

Зазначається, що всі три фінансові організації "брали участь і продовжують брати участь у отриманні вигоди від уряду Росії або надання йому підтримки шляхом ведення бізнесу в секторі, що має стратегічне значення".

У список санкцій також додали "СПБ-Біржу", компанію "Інгосстрах", авіаперевізника "Волга-Дніпро", Казанський державний і Тамбовський порохові заводи та ще кілька десятків юросіб, серед яких є морські перевізники, хімічні та машинобудівні підприємства, а також компанії з Китаю, Ізраїлю, Киргизстану та Туреччини.

Крім того, Великобританія вперше наклала санкції на шість кораблів "тіньового флоту", які, за даними британського уряду, використовуються Росією для обходу західного режиму санкцій і продовження безперешкодної торгівлі російською нафтою.

Обмеження введено і проти кількох фізичних осіб, включаючи голову правління Мосбіржі Юрія Денісова, бізнесмена Івана Тавріна, засновника ІГ "Інсайт" Авета Міракяна, співвласника "Групи Астра" Дениса Фролова та власника групи S8 Capital Армена Саркісяна.

Прем'єр-міністр Ріші Сунак заявив, що Великобританія "завжди стоятиме пліч-о-пліч з Україною в її боротьбі за свободу".

"Сьогодні ми знову посилюємо економічний тиск за допомогою санкцій, щоб обмежити можливості Росії фінансувати свою військову машину, - сказав Сунак. - Путін має програти і позбавити його можливості фінансувати затяжний конфлікт має життєво важливе значення".

Однак, як повідомляє ТАРС, у ЦБ заявили про збереження можливості відкрити рахунок у доларах та євро.

"Банки продають готівкову валюту як у своїх касах, так і за наявності технічної можливості, вони можуть пропонувати таку послугу в банкоматах. Продаж валюти здійснюється виходячи з її наявності у банку, операції проводяться за курсом банку", - повідомив ЦБ. Регулятор наголосив, що введені проти Московської біржі санкції лише змінюють структуру торгівлі на внутрішньому валютному ринку, але не впливають на обсяги надходження валюти від експорту та на попит на неї для оплати імпорту. Тому баланс на валютному ринку (на відміну від ситуації і 2022, і 2023, коли значно змінювалися і експорт, і імпорт) в цілому залишається незмінним. ЦБ нагадав, що долари та євро продовжать торгуватися на позабіржовому ринку, їхній оборот на ньому вже давно перевищує обсяг угод щодо цих валют на Московській біржі.У ЦБ заявили про збереження можливості відкрити рахунок у доларах та євро "Банки продають готівкову валюту як у своїх касах, так і за наявності технічної можливості, вони можуть пропонувати таку послугу в банкоматах. Продаж валюти здійснюється виходячи з її наявності у банку, операції проводяться за курсом банку", - повідомив ЦБ. Регулятор наголосив, що введені проти Московської біржі санкції "лише змінюють структуру торгівлі на внутрішньому валютному ринку, але не впливають на обсяги надходження валюти від експорту та на попит на неї для оплати імпорту".

"Тому баланс на валютному ринку (на відміну від ситуації і 2022, і 2023, коли значно змінювалися і експорт, і імпорт) в цілому залишається незмінним".

ЦБ нагадав, що долари та євро продовжать торгуватися на позабіржовому ринку, їхній оборот на ньому вже давно перевищує обсяг угод щодо цих валют на Московській біржі.У ЦБ заявили про збереження можливості відкрити рахунок у доларах та євро "Банки продають готівкову валюту як у своїх касах, так і за наявності технічної можливості, вони можуть пропонувати таку послугу в банкоматах. Продаж валюти здійснюється виходячи з її наявності у банку, операції проводяться за курсом банку", - повідомив ЦБ. Регулятор наголосив, що введені проти Московської біржі санкції лише змінюють структуру торгівлі на внутрішньому валютному ринку, але не впливають на обсяги надходження валюти від експорту та на попит на неї для оплати імпорту. Тому баланс на валютному ринку (на відміну від ситуації і 2022, і 2023, коли значно змінювалися і експорт, і імпорт) в цілому залишається незмінним. ЦБ нагадав, що долари та євро продовжать торгуватися на позабіржовому ринку, їхній оборот на ньому вже давно перевищує обсяг угод щодо цих валют на Московській біржі.