Гарячі новини

У Польщі з 12 лютого на дорогах країни з’явиться військова техніка у зв'язку з масштабними навчаннями НАТО Steadfast Defender-24

У Польщі з 12 лютого на дорогах країни з’явиться військова техніка у зв'язку з масштабними військовими навчаннями НАТО Steadfast Defender-24.

Рух військової техніки буде присутній майже у всіх воєводствах, на автошляхах, швидкісних та національних дорогах із 12 лютого до кінця травня.

Таким чином буде відпрацьовуватись перекидання союзних військ, координація транскордонної діяльності. Відомо, що військова поліція та підрозділи контролю дорожнього руху війська польського супроводжуватимуть та охоронятимуть колони .

Також Державний департамент США одобрив продаж Польщі сучасних систем радіолокації, розвідки повітряного простору та наземної радіолокації разом із елементами логістики вартістю 1,2 миллиарда доларів.

Рішення Державного департаменту з продажу Польщі військового обладнання ще має бути одобрене Конгресом, що, як очікується, обов'язково станеться. Після цього сторони можуть перейти до фінальних переговорів.

Йдеться про системи під кодовим назвою BARBARA.

Польська влада закликала своїх громадян не турбуватися через "незаплановані військові дії" подовж кордону з РФ і Білоруссю. Про це заявив заступник міністра національної оборони Цезари Томчик в ефірі телеканалу Polsat

"Ці повідомлення з’являються при збільшенні кількості рейсів військових літаків. Але ми маємо знати, що на сході країни багато чого відбувається у зв’язку з безпекою, і ця інформація не є публічною. Проте сьогодні ми кажемо, що Польща безпечна, що стосується цього повідомлення", - запевнив посадовець. За його словами, нове керівництво міноборони Польщі хоче змінити спосіб спілкування з громадськістю в країні, яка буде інформована про поточну ситуацію/