Гарячі новини

Президенти Німеччини, Італії та Австрії закликали ЕС до "сильної та єдиної Європи", щоб захиститися від ультраправих партій

Президенти Німеччини, Італії та Австрії закликали ЕС до "сильної та єдиної Європи" у спільному листі, опублікованому в суботу - за місяць до європейських виборів, на яких, як очікується, високих результатів досягнуть ультраправі партії, пише Euronews.

"Ми бачимо, що фундаментальні цінності - наші цінності - плюралізму, прав людини і верховенства закону піддаються сумніву, а то й відкритій загрозі, у всьому світі, Під загрозою тут не що інше, як основи нашого демократичного порядку" написали три лідери.

Президенти трьох країн – італієць Серджо Маттарелла, німець Франк-Вальтер Штайнмайєр та австрієць Олександр ван дер Беллен формально є главами держав та гарантами конституції.

"Вкрай важливо захищати демократичні інститути та цінності, гарантії свободи, незалежність засобів масової інформації, роль демократичних політичних опозицій, поділ влади, обмеження на здійснення влади", - наголошується в листі.

Нагадуємо, в Італії украй права партія "Брати Італії" лідирує в опитуваннях перед європейськими виборами, "Альтернатива для Німеччини" у своїй країні йде другою, високі позиції у австрійській Партії свободи.

У той час як прем'єр-міністр Італії Джорджа Мелоні, лідер "Братів Італії", відома рішучою підтримкою ЄС, НАТО та України, деякі інші ультраправі, такі як АдГ або "Національне об'єднання" Марін Ле Пен та Жордана Барделла у Франції, звинувачувалися у проросійських поглядах.

У листі трьох президентів йдеться, що необхідно більше європейської єдності, щоб протистояти тим, "хто ставить під сумнів основні демократичні принципи".

"Наш ліберально-демократичний порядок глибоко переплетений з об'єднанням Європи: приєднавшись до європейської спільноти цінностей та правових норм, ми представили світові співіснування, засноване на демократичному порядку та світі», - заявили вони.