Гарячі новини

Переговори Байдена та Сі Цзіньпіна за участю делегацій, в том числі РФ, на полях саміту АТЕС у Сан-Франциско завершилися

Переговори президента США Джо Байдена та голови КНР Сі Цзіньпіна за участю делегацій обох сторін на полях саміту АТЕС у Сан-Франциско (штат Каліфорнія) завершилися. Про це йдеться у повідомленні журналістів прес-пулу Білого дому.

"Двостороння зустріч президента Байдена та голови Сі у розширеному форматі завершилися о 13:35", - йдеться у поширеному повідомленні.

Переговори голови КНР з нинішнім главою Білого дому - сьомі контакти з січня 2021 року, коли Байден вступив на посаду президента.

Очно глави двох держав зустрічаються вдруге (перший був у листопаді минулого року на Балі).

Сі Цзіньпін вперше за останні шість років перебуває у Сполучених Штатах із візитом, під час якого запланована його участь у саміті АТЕС.

Зустріч американського й китайського лідерів відбувається в маєтку Filoli Historic House & Garden, побудованому на початку ХХ століття.

У заяві перед зустріччю Байден підкреслив необхідність підтримання каналів комунікації між двома державами, зокрема й на найвищому рівні, "без хибних уявлень і непорозумінь". Він також згадав необхідність співпрацювати в питаннях зміни клімату, протидії наркоторгівлі та розвитку штучного інтелекту.

Своєю чергою лідер Китаю підкреслив непростий характер відносин Пекіна з Вашингтоном за останні 50 років, які, "незважаючи на перипетії, продовжують рухатись уперед".

"Для двох великих країн, як-то Китай і Сполучені Штати, повернутися спиною одне до одного – не варіант. Одна сторона нездатна перевершити іншу, а конфлікт і конфронтація несуть нестерпні наслідки для обох сторін", – додав Сі, підкресливши, що "на планеті Земля достатньо місця для успіху обох країн".

Сі Цзіньпін також закликав припинити надавати Тайваню зброю та підтримати "возз'єднання" Китаю з островом. Крім цього, він висловив надію, що Байден скасує односторонні санкції, що стосуються Китаю.

Байден покинув маєток, де проходила зустріч, підняв два великі пальці до журналістів і сказав, що переговори з Сі пройшли "добре".

Російська делегація, яка теж прибула на саміт, заявила" розраховує на забезпечення головуванням Сполучених Штатів конструктивного та прагматичного діалогу на полях саміту АТЕС". Про це повідомило посольство РФ у Вашингтоні у своєму Telegram-каналі, уточнивши, що делегація Росії на чолі з віце-прем'єром Олексієм Оверчуком прибула до Сан-Франциско для участі у саміті та лідерському тижні АТЕС.

Дипломати уточнили, що Москва "розглядає цей майданчик як провідний форум для обговорення ключових питань економічної взаємодії країн АТР" та "формування сприятливих умов для розвитку торговельних та інвестиційних зв'язків у регіоні", у тому числі "в руслі ініціативи російського президента Володимира Путіна щодо розвитку Великого Євразійського партнерства".