Гарячі новини

The New York Times: Ніхто в найближчому оточенні Трампа не зробив більше, щоб спробувати зупинити війну з Іраном, ніж віце-президент Венс

Ніхто в найближчому оточенні Трампа не зробив більше, щоб спробувати зупинити війну з Іраном, ніж віце-президент Венс, - пише The New York Times
 
«Венс побудував свою політичну кар'єру саме на протидії такому роду військовому авантюризму. Він описував війну з Іраном як величезне відволікання ресурсів», - пише видання у своїй великій статті про те, як Дональд Трамп ухвалював рішення про початок операції проти Тегерана.
 
Віце-президент вважав, що війна за зміну режиму з Іраном стане катастрофою.
 
«Перед колегами Венс попереджав Трампа, що війна проти Ірану може спричинити регіональний хаос та незліченну кількість жертв. Вона також може розірвати політичну коаліцію Трампа і буде сприйнята багатьма виборцями як зрада — тими, хто повірив у обіцянку жодних нових воєн. Венс піднімав інші побоювання. Як віце-президент, він знав масштаби проблеми з боєприпасами в США. Війна проти режиму з величезною волею до виживання може залишити США в набагато гіршому положенні для конфліктів на кілька років вперед. Віце-президент говорив соратникам, що жодна військова проникливість не зможе по-справжньому оцінити, що зробить Іран у відповідь, коли на коні буде виживання режиму. Війна легко може піти у непередбачуваному напрямку. Крім того, він вважав, що шанси збудувати мирний Іран після цього невеликі. Крім того, був, можливо, найбільший ризик: Іран мав перевагу щодо Ормузької протоки. Якщо цей вузький водний шлях, яким проходить величезна кількість нафти і природного газу, буде перекритий, внутрішні наслідки для США будуть важкими, починаючи з більш високих цін на бензин», - пише видання.
 
Також, за його даними, від вторгнення до Ірану Трампа намагався відговорити журналіст Такер Карлсон.
 
«Такер Карлсон, коментатор, який став ще одним помітним скептиком інтервенції на правому фланзі, кілька разів приходив до Овального кабінету протягом попереднього року, щоб попередити Трампа, що війна з Іраном знищить його президентство. За кілька тижнів до початку війни Трамп, який знав Карлсона багато років, спробував заспокоїти його телефоном. "Я знаю, що ти турбуєшся, але все буде добре", - сказав президент. Карлсон спитав, звідки він знає. "Бо завжди так буває", - відповів Трамп, - передає діалог The New York Times.