Гарячі новини

Начальник прикордонної служби Фінляндії заявив про можливість закриття всього кордону з РФ

Начальник прикордонної служби Фінляндії Пасі Костамоваара заявив про можливість закриття всього кордону з Росією. Відповідну заяву, як повідомила газета Ilta-Sanomat, він зробив на КПП Вартіус на кордоні з РФ.

РФ заявила послу Фінляндії протест через закриття пунктів пропуску на кордоні

Прем'єр Фінляндії повідомив про відсутність прогресу у переговорах із РФ про міграцію

Костамоваара зазначив, що за необхідності "також можливе" закриття всього кордону з Росією, якщо це рішення ухвалить уряд.

Водночас він наголосив, що поки що ситуація перебуває під контролем.

Фінська газета Iltalehti повідомила раніше з посиланням на джерела, що влада Фінляндії планує закрити весь кордон з Росією в ніч на середу.

У ніч з 17 на 18 листопада Фінляндія закрила чотири прикордонні пункти на східному кордоні: "Ваалімаа", "Нуйямаа", "Іматра" та "Нієрала".

Так, за словами прем'єр-міністра Фінляндії Петтері Орпо, влада реагує на приплив "громадян третіх країн" до східного кордону, який збільшився останнім часом.

Як пояснила Міністр внутрішніх справ республіки Марі Рантанен, рішення діє до 18 лютого 2024 року.

Прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що Росія "глибоко шкодує у зв'язку з можливим рішенням Фінляндії закрити КПП, що залишилися на кордоні". Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова раніше заявила, що "рішення Фінляндії про закриття частини прикордонних переходів на кордоні з Росією створює нові розділові лінії в Європі",  а "відповідь Москви на ці дії опрацьовуватиметься у міжвідомчому форматі".