Гарячі новини

Кевіна Маккарті відсторонено від посади спікера Палати представників

США Палата представників Конгресу проголосувала за відставку спікера. Про це свідчать результати голосування щодо резолюції щодо усунення Маккарті з посади, внесеної на розгляд нижньої палати Конгресу.

Результат був отриманий після напруженої боротьби.

Палата представників 3 жовтня підтримала клопотання республіканця Метта Гетца, який зажадав відсторонення від посади спікера Кевіна Маккарті.

216 членів Палати представників проголосували за відставку спікера Кевіна Маккарті, а 210 - виступили проти відставки.

Конгресмен із Флориди Гетц був одним із понад десятка республіканців, які неодноразово голосували проти висунення Маккарті на посаду спікера в січні.Союзники Гетца заявили, що вони розчаровані повільними темпами ухвалення окремих законопроєктів про витрати за керівництва Маккарті.

Декілька республіканців у Палаті представників Конгресу також заявили, що підтримають клопотання про усунення свого однопартійця Кевіна Маккарті з посади її спікера.

Як пише газета The Hill, троє членів Палати представників - Енді Біггс та Ілай Крейн (обидва - республіканці від штату Арізона), а також Боб Гуд (республіканець від штату Вірджинія) у понеділок заявили про підтримку ініціативи Гетца.

"Це стало кульмінацією запеклої боротьби за владу між паном Маккарті та членами ультраправого крила фракції республіканців, які намагалися перешкодити йому обійняти посаду спікера в січні і з тих пір мучили його, намагаючись нівелювати його зусилля щодо збереження фінансування уряду та запобігання дефолту щодо боргів". – написала газета The New York Times.

Це перший випадок історії США, коли законодавці Палати представників голосують за відставку свого лідера.