Гарячі новини

Канада має покінчити із залежністю від дешевої іноземної робочої сили - міністр імміграції

Міністр імміграції Канади робить кроки щодо обмеження залежності країни від тимчасової іноземної робочої сили та іноземних студентів, що викликало протест з боку бізнес-груп, які стверджують, що вітчизняних працівників не вистачає для підтримки деяких галузей економіки, пише Наш Ванкувер.

Минулого місяця Марк Міллер запровадив обмеження на видачу іноземних студентських віз, скоротивши їхню кількість на 35% цього року.

Найближчим часом він оголосить про подальші зміни, які обмежать час роботи студентів поза кампусом, а також перегляне програму тимчасових іноземних працівників. "Ми стали залежні від тимчасових іноземних працівників", - сказав Міллер.

Міністр бореться з напливом іноземних студентів та тимчасових працівників, які сприяли зростанню вартості житла, викликавши реакцію у відповідь на дії уряду прем'єр-міністра Джастіна Трюдо.

Завдання Міллера — знайти баланс між економічними потребами та збереженням щодо впорядкованої імміграційної системи країни, яка в останні місяці втрачає громадську підтримку.

У той час як США та багато європейських країн борються із сплеском нелегальної міграції, географічне положення Канади дозволяє їй краще контролювати приплив населення.

Тим не менш, країна важко справляється зі зростанням кількості тимчасових переселенців, які прибули для роботи на фермах і заводах або для навчання в коледжах та університетах, а також для роботи.

За оцінками Статистичного управління Канади, у країні налічується понад 2,5 мільйона непостійних жителів, що становить понад 6% населення, і вони відіграють ключову роль у заповненні дефіциту робочої сили, що залишається старіючим населенням. Однак швидке зростання, особливо серед студентів, призвело до стрімкого зростання орендної плати та цін на житло, що підкосило популярність Трюдо.

Першим кроком Міллера стало посилення правил для студентів.

Окрім обмеження кількості студентських віз, він скасував політику, яка дозволяла подружжю іноземних студентів отримувати дозвіл на роботу, та запровадила нові обмеження на отримання дозволів на роботу після закінчення навчання.