Гарячі новини

Ізраїль погодився пропустити паливо в Газу, щоб уникнути епідемій і підтвердив можливість розширення операції на південь

Ізраїльські військові в ході операції в секторі Газа готові діяти на всій території анклаву, а не лише в його північній частині, переслідуючи радикалів з палестинської організації ХАМАС. Це підтвердив офіційний представник Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) Даніель Хагарі.

"Армія оборони Ізраїлю діє з гранично ясними цілями в цій війні. Це і наземні дії, і дії з повітря, і дії з моря. Ми сповнені рішучості продовжувати рухатися вперед. Це станеться скрізь, де б не знаходився ХАМАС, і це стосується також і південній частині сектору Газа", - сказав він, відповідаючи на вечірньому брифінгу на питання про плани ізраїльської армії щодо південної частини анклаву.

Хагарі не став вдаватися до подробиць і не назвав точних термінів, але зазначив, що "це станеться в той час, там і за тих умов, які будуть найбільш сприятливими для Армії оборони Ізраїлю".

Крім того, Ізраїльська влада дала згоду на обмежене постачання палива в сектор Газа, щоб запобігти там поширенню епідемій. Таке пояснення дав голова Ради національної безпеки (РНБ) Ізраїлю Цах Ханегбі.

"Вчора в передсвітанкові години військовий кабінет вирішив задовольнити особливий запит США про надання двох цистерн на день для очисних споруд у секторі Газа, яким загрожує руйнація через відсутність електрики та відсутність можливості експлуатувати системи каналізації та водопостачання, які перебувають у віданні БАПОР для допомоги палестинським біженцям та організації робіт ", - заявив Ханегбі, чиї висловлювання поширила урядова прес-служба.

"Рішення було прийнято тому, що ми хочемо запобігти розповсюдженню епідемій. Нам зараз не потрібні епідемії, які завдадуть шкоди тамтешнім мирним жителям, а також нашим бійцям. Якщо почнуться епідемії, бойові дії припиняться", - зазначив голова РНБ Ізраїлю.

За його словами, Ізраїль не зможе "продовжувати боротьбу в умовах гуманітарної кризи та протестів у всьому світі".

"Оскільки ми зобов'язані продовжувати боротьбу, ми звернулися до представників силових відомств, які були на засіданні кабінету, з питанням про те, чи шкодить це рішення оперативним цілям, чи воно ХАМАС допомагає, чи шкодить воно досягненню військових цілей", - уточнив він.