Гарячі новини

Для іноземних кваліфікованих кадрів у Німеччині знижують розмір мінімальної зарплати, необхідної для отримання посвідки на проживання

Німеччина значно полегшує іноземним фахівцям із вищою освітою пошук роботи на німецькому ринку праці та отримання посвідки на проживання (ВНЖ) за діючою в ЄС системі Blue Card ("блакитна карта"), пише DW.

Завдяки цій ексклюзивній системі рекрутингу у ФРН за останні десять років змогли працевлаштуватися майже 200 тисяч вихідців із країн за межами Євросоюзу, причому третьою за розмірами групою одержувачів таких карток були громадяни РФ.

Понад 83% власників Blue Card через п'ять років після переїзду продовжували жити та працювати у Німеччині.

Мінімальна річна зарплата знижена до 43 800 євро.

Мета цієї системи - цілеспрямовано залучати саме висококваліфіковані кадри, однією з ключових умов її отримання є запрошення на посаду, що добре оплачується. Тому претендувати на Blue Card може тільки той, кому майбутній роботодавець пропонує зарплату вищу за певний мінімум.

І ось тепер цей поріг суттєво знижується, оскільки набувають чинності поправки до нового імміграційного закону ФРН, офіційно опубліковані 18 серпня.

З 18 листопада розмір мінімальної річної зарплати, необхідної для отримання Blue Card, становитиме 43 800 євро брутто (до вирахування соціальних відрахувань та сплати податків).

Досі цей щорічно коригований поріг становив 58 400 євро. Для власників деяких особливо затребуваних спеціальностей він був нижчим – 45 552 євро, тепер він опускається до 39 683 євро.

Ця пільгова умова поширюється на вчених в галузі природничих наук, математиків, інженерів, лікарів, IT-фахівців, а також (це нововведення) на випускників вузів через три роки після його закінчення. Зміна фінансових параметрів – ключове нововведення, хоча є й інші. Проходити процедуру визнання дипломів можна постфактум, працювати допускається і не за первісною спеціальністю, із собою до Німеччини власники зможуть привозити не лише дітей, а й літніх батьків, якщо доходу висококваліфікованого іноземного фахівця вистачатиме на їх утримання.

До того ж айтішники зможуть претендувати на Blue Card навіть без вищої освіти, якщо вони мають досвід роботи у сфері IT.

 

"Колишній мінімум був вищим за середню брутто-зарплату в Німеччині, і це не було ні справедливим, ні реалістичним. Адже зрештою нам доводиться конкурувати з нашими європейськими сусідами", - так значне зниження фінансового порога прокоментував професор приватної бізнес-школи в Потсдамі Gisma University of Applied Sciences Ральф Франк (Ralf Frank), що досліджує систему Blue Card.

Крім того, Бундестаг розгляне у першому читанні законопроект, який прискорить отримання іноземцями паспорта ФРН та дозволить не відмовлятися від першого громадянства, 1 грудня