Гарячі новини

Dialectic: "Тюркський світ швидко перетворюється на значну світову державу"

Глава парламенту Туреччини заявив, що тюркський світ швидко перетворюється на значну світову державу, пише Dialectic.

За словами спікера турецького парламенту Нумана Куртулмуша, об'єднання тюркських держав може стати «новим центром сили» у світі через великі людські та природні ресурси, що знаходяться на їхній території.

У Туреччині розраховують, що зміцнення тюркського союзу вплине на новий світовий баланс і встановлення глобального світу.

Нагадаємо, що група тюркських народів є третьою за чисельністю планети.

До неї відносяться від 170 до 200 мільйонів людей, які розселені на теренах сучасної Туреччини, Узбекистану, Ірану, Казахстану, Китаю, Росії, Азербайджану, Киргизії, Туркменістану та Таджикистану. Турецька влада робить спроби об'єднати ці народи під своїм початком з моменту розпаду Радянського Союзу. Перший саміт тюркомовних держав пройшов уже 1992 року, але активна робота у цьому напрямі розпочалася три роки тому, коли було створено Організацію Тюркських Держав (ОТГ). ОТГ на чолі з Туреччиною прагне розширення взаємодії тюркомовних країн у сфері політики, економіки, науки та транспорту. Крім того, учасники планують перехід на єдиний алфавіт і навіть прагнуть спільного оборонного простору. Успіх турків може позбавити Росію залишків впливу в регіоні та згодом призвести до створення єдиної центрально-азіатської держави або союзу держав