Гарячі новини

Брюссель направив країнам ЄС офіційну пропозицію нового пакету санкцій проти РФ: обмеження будуть накладені на імпорт алмазів

Брюссель направив столицям країн Євросоюзу офіційну пропозицію щодо запровадження нового пакету санкцій проти Росії. Цього разу обмеження будуть накладені насамперед на імпорт алмазів.Документ поширений у вівторок увечері після кількох тижнів кулуарних консультацій з країнами-членами та перевірок їхньої реакції.

Пропозицію підписав Верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель.

"Документ передбачає нові заборони на імпорт та експорт, посилення обмежень цін на нафту та суворі заходи щодо компаній третіх країн, які обходять санкції, - повідомив Euronews представник Єврокомісії. - Пакет заходів також направлений на скорочення доходів, які Росія отримує від експорту алмазів. в Європу та своїм партнерам Це робиться в дуже тісній співпраці з нашими партнерами по "Великої сімці".

За словами дипломата, який говорив на умовах анонімності, одним із продуктів, які потраплять під заборону, є скраплений нафтовий газ (LPG).

Це різновид пального, що використовується для опалення, приготування їжі та транспорту.

Тепер між 27 країнами-членами ЄС пройдуть переговори щодо цих санкцій, для схвалення яких потрібна одностайність.

Якщо вони будуть затверджені, то стануть 12-м пакетом рестрикцій, що вводяться проти Росії у зв'язку з її повномасштабним вторгненням в Україну.

Очікується, що переговори будуть трудомісткими, оскільки з кожним новим раундом санкцій завершити їх стає дедалі складніше.