Гарячі новини

ЗСУ за кілька днів звільнили 20 кв. км під Бахмутом. Водночас ворог дещо просувається в самому Бахмуті, вщент знищуючи місто артилерією– Маляр

Збройні сили України протягом кількох днів звільнили 20 кв. км у передмісті Бахмута, російські окупанти просуваються у самому місті і підтягують підрозділи професійних десантників, заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр у Telegram

"Протягом декількох днів наші війська звільнили від ворога на півночі та півдні передмістя Бахмута близько 20 квадратних кілометрів. Водночас ворог дещо просувається в самому Бахмуті, вщент знищуючи місто артилерією. Крім того, ворог підтягує підрозділи професійних десантників. Тривають важкі бої з різним результатом", - сказала вона.

 Маляр наголосила, що інформацію про хід бойових дій слід розглядати в комплексі всіх заходів оборонної операції і не виривати з контексту подій. 

Українські сили оборони за останні дві доби просунулися на флангах навколо Бахмута на відстань від 350 м до 2 км у деяких місцях, повідомив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі загальнонаціонального телемарафону 15 травня, якого цитує "Інтерфакс-Україна"

"Ворог чинить дикий опір. За поточну добу на Бахмутському напрямку відбулося 34 бойові зіткнення, 479 разів ворог різними системами, різною артилерією обстрілював наші позиції. Сталося 4 авіанальоти. Під час боїв нашим воїнам вдалося знищити 149 окупантів, 160 поранити, 6 потрапили в полон".

За словами Череватого, також за минулу добу було підбито 2 бойові машини піхоти, 2 бронеавтомобілі, 3 безпілотні апарати ворога і польовий склад із боєприпасами.

Як і раніше, ворог намагається захопити місто Бахмут, "докладає до цього неймовірних зусиль", сказав Череватий. 

 "Наші воїни тримають там оборону, проявляють вершини мужності, героїзму, витримки та кмітливості. А коли з'являється можливість на флангах атакувати ворога, то це все робиться. І це в рамках оборонної операції, яка триває вже багато місяців. Операції, спрямованої на виснаження ворога.По суті Бахмут – це зараз точка певної біфуркації, точка вирішення цього конфлікту, оскільки якщо ворог не знайде можливості поповнювати свої сили там, то ми його просто знищимо".