Гарячі новини

ЗЕЛЕНСЬКИЙ ПРИЗНАЧИВ СИРСЬКОГО НОВИМ ГОЛОВНОКОМАНДУВАЧЕМ

Президент Володимир Зеленський призначив генерал-полковника Олександра Сирського головнокомандувачем Збройних сил України.Про це йдеться у зверненні Зеленського.

 "Я  призначив генерал-полковника Сирського Головнокомандувачем Збройних Сил України.Відсьогодні до керівництва Збройними Силами України приступає нова управлінська команда. Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці.

Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, сьогодні говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим (екскомбриг 36-ї бригади), Михайлом Драпатим (екскомбриг 58 бригади), Ігорем Скибюком (екскомбриг 80-ї бригади) та полковниками Павлом Палісою (комбриг 93 бригади) і Вадимом Сухаревським (комбриг 59 бригади).

Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача. Він має успішний досвід захисту – провів Київську оборонну операцію. Він має також і успішний досвід наступу – Харківської визвольної операції".

 Станом на 18:45 на сайті президента немає указів про звільнення Валерія Залужного і призначення Сирського.

У посту президента йдеться, що він подякував екс-головнокомандувачу за два роки захисту України та обговорив з ним, якого оновлення потребують збройні сили країни, і хто може бути в їхньому "оновленому керівництві". Він також написав, що запропонував головному "і надалі бути в команді".

Валерій Залужний у своєму посту наголосив, що завдання 2022 року відрізняються від завдань 2024.

"Тому всі мають змінитися та адаптуватися до нових реалій", сказав він.

За результатами зустрічі, написав Залужний, "ухвалено рішення про необхідність зміни підходів та стратегії".

Він також подякував "усіх, хто поряд": команді Генштабу України, Міністерства оборони та президента.

Також Зеленський розповів, що у четвер говорив із генералами Євгеном Мойсюком та Михайлом Забродським.

Президент також подякував генералу Валерію Залужному "за два роки захисту".

"Відверто поговорили сьогодні про те, що потребує змін в армії. Термінових змін. Я запропонував генералу Залужному бути й надалі разом у команді Української держави. Буду вдячний за його згоду", - написав він.

Раніше у четвер Зеленський і Залужний одночасно повідомили про спільну зустріч і заявили, що обговорювали зміни в керівництві ЗСУ.

Перед Україною стоїть завдання створити нову державну систему технологічного переозброєння, досягти чого можливо за п'ять місяців, вважає головнокомандувач Збройних сил України Валерій Залужний. Про це він написав у колонці "Дизайн війни змінився", опублікованій CNN 1 лютого.

"Перемога потребує унікальної стратегії і слідує унікальній логіці", - написав Залужний, назвавши основною рушійною силою війни "розвиток безпілотних систем озброєння".

Безпілотні системи разом з іншою сучасною зброєю, за його словами, забезпечують "найкращий спосіб для України уникнути втягування у позиційну війну", в якій Київ не має переваги. Інша перевага Росії, яку наголошує Залужний, полягає у мобілізації людських ресурсів на тлі нездатності державних інститутів України підвищити чисельність збройних сил без використання непопулярних заходів.

В умовах дефіциту боєприпасів та залежності від військової допомоги Заходу, що скорочується, пріоритетом номер один для України є "оволодіння всім арсеналом щодо дешевих, сучасних і високоефективних безпілотних транспортних засобів та інших технологічних засобів", вважає Залужний.

Як приклад операцій нового типу він відзначив створення цифрових полів, контроль радіоелектронного середовища або комбіновану операцію з використанням атакуючих дронів та кіберактивів.

"При цьому пріоритетом поки залишається поліпшення ситуації на полі бою. І тут технологія має безперечну перевагу над традицією. Дистанційне управління цими об'єктами означає меншу кількість солдатів, що наражаються на небезпеку, що знижує рівень людських втрат", - підкреслив Залужний.

У 2024 році Україна має зосередити основні зусилля на створенні системи забезпечення ЗСУ високотехнологічними активами, запровадженні "нової філософії навчання та ведення війни" з урахуванням обмежених ресурсів, а також на якомога більш терміновому освоєнні нових бойових можливостей, вважає генерал.