Гарячі новини

Зеленський наголосив, що він сподівається, що питання блокування Польщею українського експорту буде вирішено, і що Україна захищатиме свій бізнес,

Президент Зеленський наголосив, що він сподівається, що питання блокування Польщею українського експорту буде вирішено, і що Україна захищатиме свій бізнес, зазначив він під час прес-конференції.

Він зазначив, що дуже сподівається на вирішення питання щодо блокування українського експорту Польщею.

Зеленський додав, що спілка з Польщею для України важлива, проте, якщо ситуація не вирішиться – Україна захищатиме свій бізнес, адже заборона на імпорт української агропродукції до Польщі "політично мотивована і використовується польськими політиками для тиску на європейські інститути".

"Українські та польські прем'єри знайдуть шлях для вирішення проблеми. "Використовувати Україну як тиск на європейські інститути - це просто несправедливо. Я думаю, що прем'єри знайдуть кроки у відповідь. Для нас важливо зберегти союз з Польщею. Якщо кроки не знайдуться, ми захищатимемо нас бізнес", - заявив глава держави.

Він додав, що має робочі відносини з прем'єром Польщі Дональдом Туском, і що він мав низку зустрічей - з польським президентом Анджеєм Дудою, і з президентом Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн.

Водночас Зеленський зазначив, що взагалі не хотів би, щоб між польським та українським товариствами був кордон.

"Я хотів би сказати, що ми вдячні польському суспільству, яке від самого початку - з українцями, і це факт. І дуже не хотілося б, щоб політики так робили... щоб зараз цей кордон, який є між нами, щоб він був між нашими товариствами", - наголосив Зеленський.