Гарячі новини

В України вже є дрони, які здатні пролетіти понад тисячу кілометрів – Федоров

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров заявив в інтерв’ю Welt, що у 2024 році Україні вдалося вдесятеро збільшити виробництво БПЛА дальньої дії, порівняно з минулим роком, пише УП.

 "Більшість дронів, які атакували російські НПЗ, мають радіус дії від 700 до 1000 кілометрів, але зараз є моделі, які можуть пролетіти понад 1 000 кілометрів", сказав він.

 На думку міністра, саме від розвитку безпілотників залежить результат.

Він прогнозує, що перші прототипи дронів зі штучним інтелектом у невеликій кількості можуть зʼявитися на полі бою вже до кінця 2024 року.

Однак, за словами посадовця, наразі не можна сказати, хто перемагає у технологічній війні: "Однак поки не можна сказати, хто перемагає в технологічній війні – на одних ділянках ми виграємо, на інших росіяни перевершують нас".

Так,у Росії, наприклад, "надзвичайно багато" бомб вагою 1500 кг, які можуть повністю зносити житлові 9-поверхівки. РФ використовує такі бомби, щоб виснажити українську ППО, - заявив речник Повітряних сил Євлаш.

" Основним завданням Сил оборони, за його словами, є боротьба з носіями таких бомб – винищувачами Су-34 та Су-35. Але це не просте завдання, зважаючи на малу кількість сучасних західних систем ППО", заявив він.