Гарячі новини

Україна терміново скликає міжнародний форум із виробництва зброї

Україна терміново скликає міжнародний форум із виробництва зброї -86 компаній із понад 20 країн візьмуть участь у Міжнародному форумі оборонної індустрії в Україні цієї осені. Про це повідомив президент країни Володимир Зеленський.

Мета заходу -  "налагодити виробництво зброї та боєприпасів в Україні, забезпечивши її сучасними технологіями для надійного захисту від будь-якої форми агресії".

Euronews цитує також Роба Бауера, голову Військового комітету НАТО: "Ми віддаємо зброю і відразу замовляємо нову. У цьому процесі немає балансу. І я закликаю провідних гравців галузі, уряду до активного обговорення цього питання, оскільки необхідно розуміти всю його терміновість".

Тому для України, мовляв, тема поставок і виробництва зброї стає все більш актуальною: контрнаступ ЗСУ, що триває четвертий місяць, вимагає величезної кількості боєприпасів. У суботу глава Військового комітету НАТО адмірал Бауер визнав, що обсяги озброєнь, які йдуть на військову допомогу Україні, "перевищують виробничі можливості" альянсу.

Адмірал наголосив, що військова промисловість у багатьох країнах-членах НАТО не відрізняється великими масштабами. І вони змушені балансувати між необхідністю допомагати Києву та зберігати ефективність своєї власної оборони.