Гарячі новини

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Фаріон й ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу її висловлювань."Львівська політехніка" звільнила Фаріон з університету

СБУ відкрила кримінальне провадження щодо Фаріон й ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу її висловлювань, після чого "Львівська політехніка" звільнила  Фаріон з університету.  Про це повідомили в Телеграм-каналі відомства 15 листопада.

"Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій колишньої народної депутатки Ірини Фаріон. За матеріалами слідства, в одному зі своїх інтерв'ю народна депутатка України 7-го скликання зазначила, що категорично не сприймає російськомовних військовослужбовців ЗСУ і не може назвати їх українцями. Це викликало хвилю обурення серед українських захисників та в суспільстві загалом", - сказано в повідомленні. 

Зазначається, що, крім того, у своїх соцмережах фігурантка опублікувала допис зі скріншотом повідомлення від проукраїнського студента з тимчасово окупованого Криму, у якому були вказані ім’я, прізвище та інші персональні дані відправника. Це стало підставою його переслідування з боку російських спецслужб.

Кримінальне провадження за цими фактами відкрито за такими статтями Кримінального кодексу України:

- ст. 161 (порушення рівноправності громадян залежно від їх расової, національної, регіональної належності, релігійних переконань, інвалідності та за іншими ознаками);

- ст. 435-1 (образа честі і гідності військовослужбовця, погрози військовослужбовцю);

- ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфічної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв’язку або через комп’ютер);

- ст.182 (порушення недоторканості приватного життя).

Зазначається, що СБУ ініціювала психолого-лінгвістичну експертизу висловлювань Ірини Фаріон. Досудове розслідування триває.

Екс-депутатку Ірину Фаріон звільнили з посади професора кафедри української мови Національного університету "Львівська політехніка". Про це повідомив міністр освіти та науки Оксен Лісовий на своїй сторінці у Фейсбуці 15 листопада.

 

"Позиція міністерства незмінна - людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти", - заявив Лісовий.

Він додав, що сподівається, що СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки.

Екс-депутат Ірина Фаріон відреагувала на своє звільнення зі "Львівської політехніки" та повідомила, що "готує позов до суду". 

"Звільнення без жодного підпису. Це щось нове у трудовому праві. Які ж дуже маленькі стали враз ті, що працюють у великих стінах Політехніки, яку освятили свого часу життям своїм Степан Бандера і Роман Шухевич, Катерина Зарицька і Остап Мащак, Петро Франко і Степан Чарнецький", - пафосно заявила вона.