Гарячі новини

Саміт у Празі. Прем'єр-міністри країн "Вишеградської четвірки" (Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини) розійшлася у поглядах щодо допомоги Україні

Прем'єр-міністри країн "Вишеградської четвірки" (Чехії, Словаччини, Польщі та Угорщини) розійшлася у поглядах щодо допомоги Україні. Про це заявив прем'єр-міністр Чехії Петро Фіала після саміту у Празі.

За словами Фіали, країни "Вишеградської четвірки" розходяться у поглядах на форми допомоги, яку вони готові надати Україні.

Чехія та Польща надають Україні військову допомогу, а Угорщина та Словаччина не поділяють цю позицію, але готові надати гуманітарну чи фінансову допомогу.

Прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що підхід Заходу до війни є "абсолютним провалом" та навіть повторив заяви В. Путіна , що Україною "керують нацисти".Також він виступив проти антиросійських санкцій і хоче заблокувати вступ України до НАТО.

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, незважаючи на свою проросійську позицію, заявив, що не хоче бачити поруч російський кордон.

"У нас була історія, в якій Радянський Союз і Угорщина мали спільний кордон. У нас залишилися погані спогади про цей період. Отже, найважливішим базовим принципом угорської національної безпеки є те, що на схід від нас має бути освіта, розташована між Росією. та Угорщиною. Тому ми допомагаємо Україні ще й через угорські національні інтереси. Різниця у думках між нами полягає в тому, як краще допомогти Україні. Позиція Угорщини зрозуміла: ми не відправляємо зброю в Україну", - сказав Віктор Орбан.

 Влада Польща заявила, що готова зробити свій внесок у план Чехії з придбання боєприпасів, яких гостро потребує Україна, у третіх країн за межами Європейського Союзу.