Гарячі новини

Республіканці в США домагатимуться поставок Україні ракет дальньої дії

Топ-республіканці в США обіцяють не знижувати допомогу Україні і домагатися поставок їй ракет далекого радіусу дії. Про це повідомляє Бі-бі-сі.

Провідні конгресмени-республіканці пообіцяли, що після того, як їхня партія в січні займе більшість місць у Палаті представників, Україна може й надалі розраховувати на підтримку з боку обох партій.

Запевнення прозвучали на тлі побоювань, що лунали раніше, що новий склад Конгресу нібито може зменшити обсяги допомоги Україні.

Водночас, провідні республіканці, запрошені в ефір телекомпанії Ей-бі-сі, підтримали заяву лідера фракції в палаті Кевіна Маккарті про те, що дії адміністрації Джо Байдена на цьому напрямі вимагають більшої звітності.

“Ми не збираємося виписувати карт-бланш”, - сказав член Палати представників Майкл Маккол із парламентського комітету з міжнародних відносин.

Маккол нагадав, що нещодавній пакет допомоги для України був переданий членам палати в самий день голосування, і депутати мали лише кілька годин, щоб його вивчити.

“Республіканці правитимуть по-іншому. Тепер у нас є право голосу, і ми збираємося зробити так, щоб ця допомога була прозорою та підзвітною, – сказав він. – Чи зменшить це наше бажання допомагати боротися українському народові? Ні в якому разі. Це лише здійснюватиметься більш відповідально”.

Член спеціального комітету палати з розвідки республіканець Майк Тернер також повторив, що президент України Володимир Зеленський може покластися на підтримку, але вона стане більш структурованою.

"Зрозуміло, нам більше не доведеться приймати роздуті демократами до 40 млрд законопроектів, які приймалися, щоб у результаті відправити Україні 8 млрд", - сказав він, посилаючись на прийнятий навесні цього року пакет допомоги вартістю 40 млрд доларів, лише невелика частина якого була призначена безпосередньо на військову підтримку України.

Обидва республіканці підтримали передачу Україні ракет великої дальності, чому досі протидіяв Білий дім, а Тернер також наголосив на важливості надання їй простих у використанні систем ППО.

У ході ефіру і Тернер і Маккол зазначили, що якщо гіпотетично Росії переможе у цій війні, це матиме серйозні глобальні наслідки.