Гарячі новини

Рада ЕС затвердила ухвалу, яка створює правову базу для використання прибутку від заморожених активів Центрального банку Росії для України

Рада Європейського Союзу у понеділок, 12 лютого, затвердила ухвалу, яка створює правову базу для використання прибутку від заморожених активів Центрального банку Росії для України, пише DW.

Документ роз'яснює зобов'язання центральних депозитаріїв цінних паперів, які володіють активами та резервами ЦБ РФ, заморожені внаслідок обмежувальних заходів ЄС.

Зокрема, "центральні депозитарії, які володіють активами ЦП на суму більше одного мільйона євро, повинні окремо враховувати надзвичайні залишки коштів, що накопичилися внаслідок обмежувальних заходів ЄС, а також мають зберігати відповідні доходи окремо", йдеться у постанові Ради Євросоюзу.

Крім того, депозитаріям "забороняється розпоряджатися отриманим чистим прибутком", зазначається далі. Рішення Брюсселя "дає можливість Раді ухвалити рішення про можливе встановлення фінансового внеску до бюджету ЄС, зібраного за рахунок цього чистого прибутку, для підтримки України та її відновлення та реконструкції на пізнішому етапі", зазначається в документі.

При цьому з урахуванням ризиків та витрат, пов'язаних із зберіганням заморожених активів ЦБ РФ, кожен центральний депозитарій "може звернутися до свого наглядового органу з проханням санкціонувати випуск частини цього чистого прибутку з урахуванням дотримання статутного капіталу та вимог до управління ризиками", пояснили у Раді Євросоюзу. .