Гарячі новини

Президент Украины обратился к народам Кавказа с призывом, что "дагестанцы не должны погибать в подлой и позорной аниукраинской войне России"

Президент Украины Владимир Зеленский обратился к народам Кавказа с призывом "защищать свою свободу на улицах и площадях".

Зараз я перебуваю в тій частині Києва, де у 1860-х роках жив герой Дагестану та всього Кавказу імам Шаміль. Як бачите, Україна вміє шанувати ваших героїв. Ми зберігаємо пам'ять про ті місця, які поєднували культури наших народів.

Це – центр нашої столиці. Одного із сотень українських міст, проти яких російська влада спрямовує ракети, бомби та війська. Кавказ знає, що це означає. Кавказ це бачив.

Уже 218 днів ми захищаємось від тих, у кого більше, ніж у нас, ракет та людей, але хто повністю позбавлений порядності. Це підла війна з боку Росії, злочинна. І ми робимо все, щоб захистити своїх людей та незалежність України. Це наш святий обов'язок. Обов'язок перед нашими батьками. Обов'язок перед нашими дітьми. Обов'язок перед усіма поколіннями нашого народу – тими, хто жив, і тими, хто житиме на нашій землі. Нам не потрібно чужого!

Вже 58,5 тисяч російських солдатів загинули в Україні. Вони прийшли нас вбивати й загинули. Вам не називають цю кількість. Вам брешуть, що загинуло нібито близько шести тисяч. 58,5! Ось у чому правда. Всі вони загинули через те, що цієї війни захотіла одна людина. Тільки одна. Якій служать багато людей.

Народи Кавказу! Усі народи на території Росії! У вас немає жодної причини бути серед цих багатьох, хто все ще служить тому одному, хто хоче цієї війни. Ви не маєте гинути в Україні. Ваші сини не повинні помирати в Україні. Немає у вас такого обов'язку. Ні перед вашими батьками, ні перед вашими дітьми, ні перед вашим майбутнім, ні перед майбутнім вашої землі. І ви це знаєте.черкесы и любой другой народ, который оказался под российским флагом", - подчеркнул глава украинского государства. 

"Вы знаете, кто отправляет вас всех воевать в Украину. Тот, кто отправляет, хочет сделать вас "грузом 200", - добавил Зеленский.