Гарячі новини

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск вважає, що українському керівництву не вистачає " чутливості та історичного розуміння"та раціонального мислення"

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск, коментуючи скандал через присвоєння українському військовому підрозділу "імені Героїв УПА", вважає, що українському керівництву не вистачає " чутливості та історичного розуміння"та раціонального мислення".
 
"У мене не склалося враження, що рішення президента Зеленського про надання назви цьому військовому підрозділу мало на меті удар по Польщі. Я закидаю українській стороні брак чутливості, брак історичного розуміння, а також брак політичної емпатії та раціонального мислення про наші спільні інтереси", - сказав він у вівторок, 9 червня, цитує "Польське Радіо".
 
Водночас Туск звернувся до України з тим, щоб вона проявила "добру волю і винахідливість" для виходу з цієї кризи.
 
"Я звернувся до обох президентів (Польщі і України - ред.), щоб вони знайшли кращий спосіб, ніж обмін ударами. Правду кажучи, я більше звернувся до української сторони, щоб вона вдалася до необхідних ініціатив, проявила добру волю і винахідливість. Адже саме рішення президента України призвело до цієї кризи", - сказавТуск.
 
Володимир Зеленський 26 травня підписав указ про присвоєння почесного найменування "імені Героїв УПА" Окремому центру спеціальних операцій "Північ" Сил спеціальних операцій Збройних сил України.