Гарячі новини

Польща готова виготовляти додаткову електрику для України, але" на двох умовах"

Польща готова виготовляти додаткову електрику для України, але на двох умовах, про які заявив прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск під час спільної прес-конференції з Володимиром Зеленським.

Перше – Варшаву звільнять від плати за викиди вугільних ТЕС.

Друге - викуповуватиме електроенергію Євросоюз і передаватиме Україні.

Тобто сплатити ці поставки Варшава повністю пропонує Брюсселю, а безпосередньо з Києвом з цього питання працювати не планує.

Також Зеленський у Варшаві попросив у Туска передати радянські винищувачі МІГ. Туск відповів, що поки що Польща не може цього зробити, тому що вони беруть участь у патрулюванні неба в рамках програми НАТО. Але Варшава може розглянути передачу, якщо країни НАТО замінять їх Польщі більш сучасними літаками.

Однак, у Польщі сформують легіон із добровольців-українців, заявив Зеленський.

За його словами, це прописано в оборонній угоді, підписаній сьогодні їм із Туском.

«Ми зафіксували у нашій з Польщею угоді про безпеку формування та підготовку українського легіону – нового добровольчого військового підрозділу. Ми маємо дуже позитивний досвід українсько-польсько-литовської бригади. І саме на основі такого досвіду ми дамо можливість саме громадянам України, які зараз перебувають у Польщі, Литві та інших країнах ЄС добровільно приєднатися до оборони України», - заявив Зеленський.