Гарячі новини

О 17:00 9 липня почалось засідання Ради безпеки ООН, присвячене удару по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві

О 17:00 за київським часом 9 липня почалось засідання Ради безпеки ООН, присвячене удару по дитячій лікарні «Охматдит» у Києві.Його скликали на прохання України.

Рада Безпеки ООН зібралась у вівторок, 9 липня, для обговорення масованого ракетного обстрілу Росії дитячої лікарні «Охматдит» у Києві, яе і було обіцяно в повідомленні представництва Великої Британії про ООН, пише Радіо Свобода

«Рада Безпеки ООН збереться завтра о 10 ранку (17:00 за київським часом), щоб обговорити ракетну атаку Росії по дитячій лікарні «Охматдит», – йдеться у дописі.

Голова Генеральної асамблеї Організації Обʼєднаних Націй Денніс Френсіс рішуче засудив атаку РФ по «Охматдиту». Він зазначив, що нещодавно відвідав Україну, «де став свідком стійкості та мужності українського народу перед обличчям російської агресії».

«Цей безсовісний напад на цивільне населення, особливо на дітей, є грубим порушенням міжнародного права та принципів Статуту ООН. Усі цивільні особи мають бути захищені», – наголосив він.

У Міністерстві оборони РФ заявили, що руйнування цивільних об’єктів у Києві спричинені «падінням української ракети ППО». 

Високу активність тут проявили канали-мільйонники з українського сегменту Телеграм – «Резидент» і «Легітимний».

СБУ назвала їх учасниками «масштабної агентурної мережі, яка займалася розвідувально-підривною діяльністю на замовлення спецслужб РФ».

«Ракета… не була вражена нашою ППО, вона йшла на надмалій висоті в межах 50 метрів; вона зробила «гірку», тобто, піднялася на висоту перед атакою, потім під кутом здійснила атаку на «Охматдит». Це говорить про те, що вона йшла за запрограмованим маршрутом, тому що ракети Х-101 програмуються», – сказав в ефірі Свобода Ранок (проєкт Радіо Свобода) Сергій Згурець, директор Defense Express.

«Якщо говорити про зенітну ракету – вона може полетіти до землі тільки, якщо вона несправна. При цьому, вона не буде летіти так, ніби вона заходить на ціль, – додає Ян Матвєєв. – Якщо ми повернемося до того відео, де летить ця Х-101, – вона не збита, вона не летить якось, перекидаючись у повітрі, ні падаючи, вона не горить при цьому (при ураженні зенітними ракетами такі ракети іноді спалахують). Ні – вона летить приблизно під кутом 45 градусів, тобто так, як вона заходить на ціль. Тобто, вона конкретно летить до своєї цілі. А ціль її у цьому випадку – це дитяча лікарня».

Ракета NASAMS несе у бойовій частині близько 20 кг вибухівки. А російська Х-101 – від 400 до 800 кг.

«Наслідки руйнувань «Охматдиту» говорять про те, що це дійсно потужна бойова частина, яку не можна порівняти, зокрема, із засобами ППО, які використовують українські збройні сили», – зазначає Згурець.

«Ракета комплексу NASAMS несе бойову частину близько 20 кг; її бойова частина в основному складається з осколкових елементів – бо ця ракета призначена для збивання інших ракет, літаків, безпілотників, і так далі. У ній доволі мало вибухівки. Вона не може спричинити такі масштабні руйнування», – додає російській експерт Матвєєв.

СБУ повідомляє, що на території лікарні слідчі уже знайшли уламки російської ракети Х-101, зокрема:

  • Уламок механізму розкриття крил ракети Х-101;
  • Уламок блоку постановки завад ракети Х-101;
  • Середню частину корпусу крилатої ракети Х-101 (на фото під завалами);
  • Обтікач хвостового відсіку і уламок гідроблоку крилатої ракети Х-101;
  • Уламки кожуха двигуна крилатої ракети Х-101 із відображенням інвентарного (внутрішня сторона) та серійного номерів (зовнішня сторона).

«Завдання удару по дитячій лікарні «Охматдит» саме крилатою ракетою авіаційного базування Х-101 зафіксовано матеріалами об'єктивного контролю за допомогою радарів», – додали в українській спецслужбі.

Як повідомляє ТАРС, "західна ракета зенітного ракетного комплексу (ЗРК) NASAMS, яка потрапила в будову на території дитячої лікарні "Охматдит" у Києві, була, зважаючи на все, випущена з установки, поставленої Норвегією", заявив постійний представник РФ при ООН Василь Небензя.

" Чекаємо на реакцію також від норвезької влади, , - сказав він на засіданні Ради Безпеки ООН по Україні. - Чи санкціонували вони, щоб вона використовувалася для ударів по дитячій лікарні, а також щоб порушувати норми МГП розміщувалася в житлових кварталах?"

Представник МЗС РФ Захарова заявила, що "попадання західної ракети NASAMS до будівлі лікарні "Охмадіт" є підтвердженим фактом".

У свою чергу прес-секретар президента РФ Пєсков зазначив, що "інцидент з ракетою планувалося використовувати як тло, яке могло б супроводжувати участь президента України Володимира Зеленського в саміті НАТО".