Гарячі новини

Міністр оборони США здійснив неоголошений візит до Києва на тлі зростаючих внутрішніх розбіжностей в Америці щодо підтримки України

Міністр оборони США Ллойд під час візиту до Києва підтвердив, що Вашингтон продовжуватиме підтримувати Україну у війні з Росією/ пише Euronews.

Міністр оборони США Ллойд Остін здійснив неоголошений візит до Києва на тлі зростаючих внутрішніх розбіжностей в Америці щодо підтримки України.

Мовляв, Вашингтон залишається найсильнішим союзником Києва, але США наразі виділили також значні ресурси та фінанси Ізраїлю після жовтневої атаки ХАМАС.  

Остін прагнув запевнити президента Володимира Зеленського в тому, що він може розраховувати на адміністрацію Байдена: "Послання, яке я передаю вам сьогодні, пане президенте, полягає в тому, що Сполучені Штати з вами, ми залишимося з вами в довгостроковій перспективі. Те, що відбувається тут, в Україні, має значення не лише для України, а й для іншого миру. Це, безумовно, важливо і для Сполучених Штатів Америки, таким чином, Сполучені Штати, наші союзники та партнери продовжуватимуть працювати над тим, щоб дати Україні можливості, необхідні для досягнення успіху".

Успіх України у війні проти Росії залежить від того, як вона застосовує та синхронізує передане країнами Заходу озброєння, заявив на бріфінгу  Ллойд Остін.

"У такому конфлікті, як цей, немає зброї, яка могла б стати чарівною паличкою. Все залежить від наданих військових можливостей та їх інтеграції , чи йде мова про F-16, HIMARS чи щось інше: все залежить від того, як ви використовуєте ці можливості та синхронізуєте їх для досягнення потрібного ефекту на полі бою", - наголосив глава Пентагону.

За словами Остіна, США очікують, що Україна продовжуватиме витісняти росіян зі своєї території і в зимовий період, як про це вже неодноразово заявляв президент Володимир Зеленський.

Міністр уточнив, що українські захисники готові до зими. США продовжують допомогу у такій підготовці, оскільки в пакеті допомоги, який анонсували сьогодні, міститься зимове спорядження.

За словами Остіна, Україна вже завдала окупантам серйозних збитків, і Росії знадобиться значний час, щоб оговтатися. Зокрема, нашим захисникам уже вдалося відвоювати 50% окупованої території та відігнати Чорноморський флот від своїх берегів.

"Це жорстка, виснажлива боротьба, і такою вона буде і в майбутньому", - додав глава Пентагону.

Глава Пентагону також відвідав співробітників посольства США в Києві, щоб подякувати їм за зусилля з управління американською допомогою Україні та її розподілу.

З початку російського вторгнення США направили Україні еквівалент 40 млрд. євро у вигляді військової допомоги.