Гарячі новини

"єВідновлення" розширюють на окуповані території. Пілотний проект стартував у Мелітополі

В Україні набрала чинності постанова уряду, яка запускає експериментальний проект з проведення обстеження знищеного в результаті російської збройної агресії житла окремих категорій із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі.Про це повідомляє  голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олену Шуляк.

Мета проекту - встановити за результатами такого обстеження факт їх знищення. Це, своєю чергою, необхідно, щоб розширити програму компенсацій "єВідновлення" для громадян, житло яких знаходилось на окупованих територіях.

Місце проведення пілотного проекту - Мелітополь, але надалі, за умови його успішності, в програму будуть включатися і інші населені пункти України, які перебувають у тимчасовій окупації.

"В постанові, що набула чинності 14 листопада, прописано порядок реалізації цього експериментального проекту. Якщо його результати покажуть, що цей метод обстеження знищеного житла - дистанційне зондування Землі, виявиться дієвим, його застосовуватимуть для обстеження знищеного житла і в інших окупованих населених пунктах. Зокрема, у Маріуполі", - повідомила вона.

Проект триватиме протягом трьох місяців з дня набрання чинності постановою Кабміну №1185. Його учасниками виступають виконавчий орган Мелітопольської міської ради і Запорізька обласна військова адміністрація. Координатор експериментального проекту - Мінінфраструктури.

Джерелами фінансування, за словами Шуляк, є кошти міжнародної технічної допомоги в рамках програм допомоги і грантів ЄС, урядів іноземних держав, міжнародних організацій, донорських установ, а також інших джерел, не заборонених законодавством.