Гарячі новини

Деякі пенсіонери підлягатимуть мобілізації: у Раді зареєстровано законопроект

У рамках мобілізації в Україні закликають на службу віком від 18 до 60 років, але народні обранці планують розширити це обмеження, пише Главком.

У Раді зареєстрували законопроект №10084, який має зняти вікові обмеження.

У разі прийняття документа з'явиться можливість мобілізувати і чоловіків віком понад 60 років.

Військовий вік для простих солдатів хочуть підвищити з 60 до 65 років, а для вищого військового керівництва – з 65 до 70 років. Нардепи пропонують чоловіків старше 60 років закликати лише за таких умов: висока професійна підготовка; досвід практичної роботи; визнання ВЛК як придатних за станом здоров'я для проходження військової служби; бажання служити у лавах ЗСУ.

У пояснювальній записці йдеться, що на початку повномасштабного вторгнення велика кількість військовослужбовців, які були мотивовані та придатні за станом здоров'я, мали достатню фізичну підготовку та військове навчання, мобілізувалися у віці, близькому до граничного. При цьому деякі з них досягли граничного віку.

Автори проекту підкреслили, що багато хто з таких громадян хоче мобілізуватися – деякі з них навіть зверталися до суду з вимогою надати їм право на проходження військової служби. Парламентарії називають неспроможність осіб старше 60 років служити, незважаючи на бажання та мотивацію, ейджизмом, тобто дискримінацією за віковою ознакою.

Нагадаємо, секретар Комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Роман Костенко попередив про те, що мобілізація в Україні може посилитися.

Таким чином, народний депутат прокоментував заяву Генштабу ЗСУ про те, що Росія може розпочати нову хвилю примусової мобілізації від 400 до 700 тисяч людей. Костенко зазначив, що в результаті мобілізацію в Україні також можуть посилити, і вона стане інтенсивнішою.