Гарячі новини

Американські сенатори погодили двопартійний законопроект про додаткове фінансування на загальну суму 118 млрд. доларів, який об'єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та на зміцнення південного кордону США

Американські сенатори погодили двопартійний законопроект про додаткове фінансування на загальну суму 118 млрд. доларів, який об'єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та на зміцнення південного кордону США, пише ВВС.

Президент США Джо Байден підтримав законопроект і просить Конгрес не затягувати його прийняття.

Початкове голосування очікується в середині тижня, але вже зараз ясно, що законопроект зіткнеться із серйозним опором у Палаті представників, де більшість належить республіканцям.

Речник Палати представників Майк Джонсон уже сказав, що обіцяє його заблокувати. Сенатори не могли домовитись з осені минулого року.

Основна причина була у розбіжностях республіканців з демократами щодо заходів щодо зміцнення кордону з Мексикою та посилення імміграційної політики.

Республіканці вимагали посилити контроль над кордоном із Мексикою та зробили це умовою обговорення будь-якої додаткової допомоги Україні.

Загальна сума додаткового фінансування становить понад 118 млрд. доларів.

З них 60,06 млрд. доларів сенатори пропонують направити на підтримку України, 14,1 млрд. - на допомогу Ізраїлю, 20,23 млрд. - на забезпечення безпеки кордону з Мексикою, 4,83 млрд. - на підтримку партнерів США в Індо-Тихоокеанському регіоні, 2,44 млрд - Центральному командуванню США та 2,44 - на підтримку операцій у Червоному морі.