Гарячі новини

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру " зареєстровано як монастир у складі ПЦУ"? Влада та УПЦ - заперечують

Свято-Успенську Києво-Печерську Лавру зареєстровано як монастир у складі ПЦУ. Про це у Фейсбук повідомляє Архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, пише Остров.
    
"Ще одна приємна новина від 1 грудня: 1 грудня 2022 р. було зареєстровано статут Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічого монастиря) Української Православної Церкви (Православної Церкви України). Відомості про цю юридичну особу в складі Помісної Церкви внесені 2 грудня до Єдиного державного реєстру (45081205)", - повідомляє архієпископ.

Він нагадав, що "з метою відновлення історичної справедливості, подолання наслідків неканонічного підпорядкування української святині владі Московському патріархату Священиий Синод ПЦУ на своєму засіданні 23 травня 2022 р. (постанова №30) ухвалив рішення про створення у складі Помісної Церкви релігійної організації - чоловічого монастиря «Свято-Успенська Києво-Печерська Лавра». 
 
"Тоді ж Синод доручив Блаженнійшому Митрополиту Епіфанію звернутися до Кабінету міністрів України з проханням надати один з храмів Лаври у її верхній частині для богослужінь, а певні приміщення - для монастирської діяльності. Митрополит Київський і всієї України за посадою є священно-архімандритом, тобто канонічним і духовним керівником Київської Лаври. Також рішенням Синоду Блаженнійший Митрополит Епіфаній призначений очолювати монастир як юридичну особу", - зазначив Зоря.
 
Представники влади спростували новини, що з'явилися в інтернеті, про перехід Києво-Печерської лаври в користування ПЦУ.

Міністр культури Олександр Ткаченко в ефірі телемарафону заявив, що про передачу лаври ПЦУ не йдеться.

За його словами, президент дав два місяці на те, щоб визначити законність перебування УПЦ у лаврі, і протягом цих двох місяців ухвалюватимуться "ті чи інші рішення".

Зі спростуванням виступив і секретар РНБО Олексій Данилов.

"Лавра - це власність всього народу. Я не бачив, що держава дала можливість користуватися приміщеннями. Хто завгодно може зареєструвати громадську організацію на будь-яку адресу, але має бути згода власника. Ні Кабмін, ні будь-хто інший таких документів не приймав", – сказав Данилов.

Українська православна церква також  відреагувала на інформацію про реєстрацію статуту Києво-Печерської лаври як монастиря ПЦУ.

Реакція з'явилася у телеграм-каналі УПЦ.

УПЦ заявляє, що зареєстрована ПЦУ юрособа "Києво-Печерська лавра ПЦУ" "ніякого відношення реальній Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі не має".

У заяві йдеться, що юрособа "Києво-Печерська лавра ПЦУ" "зареєстрована за іншою адресою і її поява "не є наслідком ліквідації справжньої лаври Української православної церкви, якій було повернуто її історичні приміщення ще 1988 року".

"Відомості про паралельну юридичну особу під назвою "Києво-Печерська лавра" в юрисдикції "УПЦ КП" існували у відповідному реєстрі ще багато років до того. Проте жодного монастиря "УПЦ КП" на місці лаври насправді ніколи не існувало. Те саме спостерігаємо і зараз: "ПЦУ" сповістила, що зареєструвала фейкову релігійну структуру без ченців", – заявила УПЦ.