Гарячі новини

"Дискримінація ?". Поки влада вибудовує проекти про реінгенрацію південно-східних регіонів до української спільноти, на низовому рівні "реінтеграція" виглядає "простіше"

Поки влада  вибудовує  проекти про реінгенрацію південно-східних регіонів до української спільноти, на низовому рівні "реінтеграція" виглядає "простіше".

Ось останні резонансні випадки, які потрапили на шпальти преси.

1.У Києві школяра побили до розриву статтєвих органів через те, що "його однокласникам здалося, що він дивився мультик російською", повідомляє Україна. Новини.

Мати хлопчика повідомила, що його сильно вдарили в пах.

Дитину вже прооперували, бо була гематома, водянка та розрив оболочки . Є проблема і  з ногою, вона дуже набрякла.

Хлопець не розповідав 10 днів про травму, допоки мама сама випадково не побачила. Говорить, його залякав помічник учителя і хлопчик боявся, що мати знову піде до директора, тому терпів біль

Резонансу набула ще одна скарга - у тернопільській бібліотеці відмовилися видавати книжки семирічному хлопчику-переселенцю з Харкова, аргументуючи це тим, що він "може написати у бібліотечних книгах ""слава Росії".

Про цю історію у соцмережах розповіла мама Святослава. За її словами, родина переїхала до Тернополя незабаром після початку війни. Два роки хлопчик ходив до міської бібліотеки біля школи, перечитав там багато книг, жодних нарікань не мав.

Але отримав відмову в обслуговуванні у більшій обласній бібліотеці.

"Тут ми дізналися, що дитина в Тернополі "не своя", а які можуть бути книги для не своїх? За 2 вибрані книги (старенькі та в ганебному стані) на абонементі нам виставили рахунок у 600 грн. Така, мовляв, застава, тому що "довіри до нас немає". Ми щиро здивувалися. Але ж які ми? Офіційно зареєстровані у місті, працюємо, вчимося – дитина у місцевій школі, має чудові успіхи", - пише мама.

У результаті після годинної розмови з директором про неприпустимість дискримінації вона погодилася видавати хлопцеві книги на загальних підставах.

Але коли їх повернули назад, директор знову почала розповідати "про переселенців, яким "не можна довіряти, хоч би скільки вони жили в Тернополі". І погрожувала викликати на маму з дитиною поліцію.

У омбудсмена вже заявили, що поведінка керівництва бібліотеки має ознаки дискримінації.

Повідомляється, що представники Секретаріату уповноваженого з прав людини вже відвідали бібліотеку

Мовний скандал  знов виник у готелі на Івано-Франківщині: відвідувачка обурилася, що персонал зажадав від неї спілкуватися виключно українською.

Скандал розпочався після того, як жінці вказали на табличку з вимогою «розмовляти українською».

Жінка обурилася та спробувала нагадати персоналу про статтю 10 Конституції України, в якій гарантується вільний розвиток та використання інших мов.

Проте їй відповіли, що в Україні "все російське має бути ворожим».

За фактом побиття 13-річного школяра у Києві розпочато кримінальне провадження, - поліція   Наразі дитина перебуває у лікарні. Подія відбулася в одній зі шкіл Дніпровського району. За попередньою інформацією, школяр отримав тілесні ушкодження внаслідок конфлікту з однокласником. Розпочато кримінальне провадження за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України - умисне легке тілесне ушкодження