Гарячі новини

Внаслідок вибуху в торговому порту Ірана не менше 750 осіб отримали поранення, 14 - загинули

Як мінімум 14 людей загинули і не менше 750 осіб отримали поранення внаслідок вибуху в Шахід-Раджаї, найбільшому торговому порту Ірану, у суботу, 26 квітня. Такі дані надало міністерство внутрішніх справ Ісламської Республіки.
 
Сотні постраждалих було доставлено до лікарень на околицях, повідомило держтелебачення Ірану.
 
За попередніми даними, інцидент стався на складі палива у порту. Сила вибуху завдала значної шкоди інфраструктурі транспортного вузла, зазначило місцеве інформагентство Tasnim. У соцмережах з'явилися відео, на яких видно стовп чорного диму, що піднімається в небо, а також відео будівель з вибитим склом, розташованим за кілька кілометрів від місця події.
 
Порт Шахід-Раджаї знаходиться в провінції Хормозган за тисячу кілометрів на південний схід від столиці країни Тегерана - у вузькій протоці Перської затоки, через яку проходить 20 відсотків усього світового обсягу торгівлі нафтою.
 
Іранська влада поки не назвала причину вибуху. Припущення про диверсію поки не підтвердилися, повідомило Tasnim із посиланням на дані влади. Тим часом, іранське держтелебачення виключило можливість того, що вибух був викликаний пошкодженням енергетичної інфраструктури або об'єктів енергетики, пише DW.
 
Промислові аварії періодично відбуваються в Ірані, особливо на старих нафтових об'єктах, які мають труднощі з доступом до запчастин через міжнародні санкції, зазначають світові ЗМІ. Як уточнює агентство АР, вибух в іранському порту збігся з днем ​​третього раунду переговорів делегацій Ірану та США в Омані щодо ядерної програми Тегерана.
 
Попередній раунд у цьому форматі відбувся у посольстві Оману у Римі 19 квітня. Після його закінчення міністр закордонних справ Ірану Аббас Арагчі заявив, що "переговори просуваються добре". Раніше спецпредставник президента США Стівен Уіткофф, який очолює американську делегацію, наголосив, що угода може бути досягнута лише в тому випадку, якщо Тегеран повністю припинить роботи зі збагачення урану. Президент США Дональд Трамп заявляв, що його головна мета – повністю згорнути ядерну програму Ірану.