В Туапсе палала нафта після удару українських безпілотників по місцевому НПЗ
Міністр із надзвичайних ситуацій Росії Олександр Куренков у середу, 29 квітня, оголосив, що головну загрозу в Туапсі ліквідовано - закінчення палаючої нафти після удару українських безпілотників по місцевому нафтопереробному заводі припинено.
За його словами, ситуація залишається "складною, але контрольованою". Пріоритетом він назвав гасіння відкритого вогню та утилізацію забрудненого ґрунту у прибережній зоні, пише DW.
Куренков повідомив про плани перекидання в місто бонових загорож для запобігання можливим викидам нафти в море. Для обстеження дна в акваторії річки Туапсе 30 квітня прибуде зведена група із 40 водолазів від МНС, "Кубань-СПАСА" та інших підрозділів. Після першого удару 16 квітня у Чорному морі вже було зафіксовано нафтову пляму площею близько 10 тис. кв. метрів, після другої атаки 20 квітня у місті випали "нафтові" дощі.
У ніч проти 28 квітня українські безпілотники атакували нафтову інфраструктуру Туапсе втретє. Над містом піднявся стовп диму, з одного з резервуарів прямо на вулицю вилилася палаюча нафта.
Фахівці Росспоживнагляду виявили перевищення допустимої концентрації бензолу в повітрі в районі НПЗ, що горить - хоча й менше, ніж під час попередньої пожежі 20 квітня.
Мешканців просять обмежити перебування на вулиці, не відчиняти вікна, частіше робити вологе прибирання та надягати маски при виході з дому.
Усі 11 загальноосвітніх шкіл Туапсе другий день працюють без прийому учнів. Два дитячі садки закриті, ще три переведені в режим чергових груп. Щонайменше в одній школі розгорнуть пункт тимчасового розміщення для мешканців евакуйованих кварталів.
Президент Росії Володимир Путін прокоментував ситуацію в Туапсі лише після третьої атаки, визнавши потенційні екологічні ризики, але додавши, за словами губернатора краю, що "серйозних загроз немає". Глава Росспоживнагляду Ганна Попова також запевнила журналістів, що ризиків для здоров'я населення наразі немає, і пообіцяла продовжувати моніторинг.
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии















