В Одері, що розділє Польщу та Німеччину, вже виловили 80 т мертвої риби. Хто винний?
В річці Одер, яка розділяє Польщу та Німеччину, з кінця липня спостерігається масовий , беспрецедентний мор риби на ділянці від Олави вниз, а також біля Вроцлава. Надвичайна подія сколихнула не тільки екологічні та правозахисні структури та організації, але і підштовхнуло боротьбу політичну між консерваторами та лібералами,які готуються до виборів, НП стала і приводом для суперечок з Німеччиною.
Прем'єр-міністр Матеуш Моравецкий під час прес-конференції щодо ситуації на річці Одра заявив, що у вівторок на засіданні Ради міністрів відбудуться "спеціальні дебати щодо посилення правил проти злочинців, які скидають відходи в річки".
«Важливо, щоб отруєння токсинами, якщо це сталося, не повторювалося. Тому завтра під час Радміну буде спеціальна дискусія щодо того, як посилити регулювання щодо тих злочинців, які скидають різні речовини всередину водотоків і річок", наголосив він.
"Висока солоність річки Одра могла активувати інші токсичні речовини у воді чи донних відкладеннях . Проведення токсикологічних тестів на рибах допоможе виявити можливі шкідливі речовини, які могли сприяти їх загибелі, – сказала міністр клімату.-– Через те, що ми не знаємо, що це за отруйна речовина і чи вона взагалі існує, ми не можемо визначити, як її нейтралізувати".
Водночас постійно проводяться дослідження проб води на визначення джерела забруднення.
Польська преслужба Міністерстві клімату та навколишнього середовища повідомила, що в Щецині запланована прес-конференція, на якій, окрім польського міністра клімату та навколишнього середовища, буде і міністр навколишнього середовища Німеччини Штеффі Лемке.
Прем"єр-міністр Тадеуш Моравецький запевняє, що "покарання в такій ситуації мають бути ще суворішими".
"Я зроблю все, щоб не тільки повно пояснити причини цієї фатальної екологічної події, але й вибудувати механізми безпеки, превентивні та превентивні механізми в майбутньому, де це можливо».
— заявив він.
Поки ж що заборону на вихід до Одеру ввели і в Західнопоморському, Любуському та Нижньошльонському воєводствах.
- Войдите или зарегистрируйтесь, чтобы получить возможность отправлять комментарии















