Гарячі новини

В Італії фермери з'їхалися на тракторах до Колізею

В Італії після кількох неділь менш масштабних протестів у різних регіонах країни в п'ятницю, 9 лютого, фермери з'їхалися на тракторах до Колізею в Римі, пише DW.

При цьому учасники акції вибудували свої машини так, щоб за кольорами вони згадали разом національний прапор Італії, що має зелену, білу і червону смуги.

Як повідомляє агентство AFP, під час цієї акції ще як мінімум 300 тракторів були припарковані на кордоні міста в очікуванні дозволу на в'їзд. Фермери вимагали зустрічі з прем'єр-міністром країни Джорджем Мелоні, яку вони хотіли призвати до зниження податків і перегляду передписаних ЄС у сфері екологічно благоприятного сільського господарства.

Реагуючи на виступи фермерів, італійський прем'єр висловила їм свої симпатії, а також розкритикувала прогнози ЄС у сфері охорони природи та захисту клімату.

При цьому, однак, вона вказала, що возглавляемое ею урядом і так вже запроваджено заходи для підтримки фермерів.

Зокрема, воно погоджувало збільшення тієї долі, що виділяється Італією коштів із фонду ЄС для подолання останніх пандемій коронавірусу, які мають бути спрямовані на розвиток сільського господарства, напомнила Мелоні.

Протягом останніх кількох країн в Італії, Німеччині, Франції та інших європейських фермерів протестують проти аграрної політики уряду їх країн. Зокрема, в Німеччині возмущення фермерів викликали, в першу чергу, планують скоротити субсидії на дизельне паливо на фоні кризи з федеральним бюджетом.

У Франції 29 січня фермери заблокували своїми тракторами головні автомагістралі навколо Парижа, обмеживши рух по ним і назвавши це «осадою».

Французькі фермери недовільні падінням їх доходів із-за інфляції, збільшенням імпорту сільгосппродукції, бюрократією та новими екологічними вимогами Євросоюзу. Відповідно до останнього, країни ЄС повинні скоротити використання пестицидів і покращених, а також повернути до 2030 року до природного стану як мінімум 20 відсотків поверхні суші та моря у своїх межах.

Ці заходи грозять скоротити площу сільгоспземель і зробити земледілі менш рентним, опасаются аграрії. Між тим польські фермери 9 лютого заблокували прикордонні переходи з Україною в рамках протесту проти імпорту сільськогосподарської продукції із сусідніх країн.

"У нас немає другого вибору", - заявив агентству AFP організатор акції протесту в прикордонному місті Дорогуськ - фермер Марцін Вілгос. "Потік продуктів з України, які не виробляються відповідно до стандартів і процедур ЄС, є для нас величезним бременем", - відвідав він.