Гарячі новини

Україна подала скаргу та судиться у СОТ щодо односторонніх заборон Польщі, Словаччини та Угорщини на імпорт української агропродукції. Також обмірковує можливі заходи у відповідь

Україна має подати скаргу до Світової Організації Торгівлі щодо односторонніх заборон Польщі, Словаччини та Угорщини на імпорт української агропродукції — судові розгляди мають розпочатися вже сьогодні, повідомив заступник міністра економіки України Качка.

"Я думаю, що весь світ має побачити, як країни-члени ЄС поводяться до торгових партнерів і власного Союзу, тому що це може вплинути і на інші країни", - сказав Качка.

"Для нас принципово важливо довести, що окремі держави не можуть забороняти імпорт українських товарів. Водночас ми сподіваємось, що ці держави знімуть свої обмеження і нам не доведеться довго з'ясовувати стосунки у судах", - наголосила перший віце-прем'єр та міністр економіки України Юлія Свириденко.

 Також українська влада обмірковує можливі заходи у відповідь, якщо до п'ятниці обмеження не буде знято.

Зокрема, може бути заборонено імпорт цибулі та яблук із Польщі, а також автомобілів з Угорщини.

Повідомляється, що ембарго цих країн також уповільнили транзит українських товарів через їхню територію до решти ЄС.

У Польщі головним мотивом такої позиції є наступні вибори та боротьба за свй електорат в будь-який спосіб.

Тому польська й словацька влади заявили, що поки не будуть скасовувати односторонні обмеження на імпорт сільськогосподарської продукції з України після того, як вона ініціювала оскарження в межах Світової організації торгівлі, пише "Європейська правда"

 Речник уряду Польщі Пьотр Мюллер у коментарі інформагентству PAP сказав, що Варшава вважає свої дії щодо заборони імпорту українського зерна "виправданими".

"Ми не дозволимо, щоб сільськогосподарський ринок Польщі був порушений. Ми не змінюємо своєї думки з цього питання й будемо вживати кроків для захисту інтересів польських фермерів", – додав він.

Міністр сільського господарства Словаччини Йозеф Біреш заявив, що Братислава готова переглянути заборону, якщо пропозиції Києва після тестування виявляться ефективними у контролі за експортом до його держави.

"Ми не змінимо свою позицію, якщо не буде гарантій. Ми знаємо, як представити наші причини і занепокоєння в СОТ. Я не знаю, чи візьме українська сторона до уваги тестування, яке ми вимагаємо, чи скерує позов", – цитує Біреша словацький портал SME.

Такрж у Болгарії фермери та власники переробних підприємств вивели важку техніку на транспортні розв'язки, протестуючи проти рішення парламенту не продовжувати заборону на імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та насіння соняшнику з України після 15 вересня, пише "Європейська правда" з посиланням на Forbes Bulgaria

 У зв’язку з протестами заблокована ціла низка автошляхів по всій країні – прикордонні переходи, головні дороги та шосе. Представники 26 галузевих організацій оголосили безстроковий загальнонаціональний протест.

Вони закликали громадян здійснювати поїздки тільки в разі крайньої необхідності, попередивши, що головними дорогами країни пересувається важка сільськогосподарська техніка. 

Протестувальники вимагають продовження заборони на імпорт соняшнику, пшениці, кукурудзи та ріпаку з України, а також введення заборони на імпорт нерафінованої олії, свіжих та заморожених фруктів та овочів, молока та молочних продуктів, м'яса та м'ясопродуктів, живих тварин, меду та продуктів бджільництва з України, а також посилення контролю за походженням, якістю та безпечністю сільськогосподарської продукції, що імпортується в країну.

Фермерська спільнота також вимагає виплатити фермерам повну суму компенсації за збільшення виробничих витрат через війну в Україні до 30 вересня цього року та зняти обмеження на розмір допомоги, а також негайно виплатити державну допомогу для компенсації фермерам, які мають повністю необроблену землю.