Гарячі новини

Україна отримала ЗРК NASAMS – Зеленський

Сьогодні стало відомо, що Україна отримала в рамках допомоги від США зенітні ракетні комплекси NASAMS , які допоможуть Україні захистити небо від російських ракет.Об этом заявил президент Украины Владимир Зеленский в интервью американским журналистам CBS News.

"Ми отримали NASAMS (зенітні ракетні комплекси). Це системи протиповітряної оборони. Але, повірте, цього навіть близько недостатньо", - наголосив Зеленський.

Президент зазначив, що пакет допомоги від США на 820 мільйонів доларів, крім ЗРК, включає боєприпаси для артилерії та радари.

Він зазначив, що на сьогоднішній день Сполучені Штати щомісяця виділяють 1,5 млрд. доларів на підтримку бюджету України для ведення цієї війни. Однак Україна потребує більше систем ППО, щоб захистити українців. Якщо українці повернуться додому, почнуть платити податки, запрацює економіка, це буде дешевшим для всіх.

"Ми дуже вдячні за HIMARS та інші РСЗВ, які дають нам можливість вести наступ. Наша армія перехоплює ініціативу, рубає технічні можливості Росії. По-друге, артилерія. Артилерія допомагає нам рятувати життя наших воїнів, наших бійців, їм потрібна можливість отримувати танки з США, а також з Європи.Наше завдання – захистити свою територію.Нам не потрібна чужа країна, нам не потрібна чужа нація.Ми хочемо захистити нашу землю та врятувати наш народ.Ось чому танки дуже важливі як приклад для всього світу.Системи ППО номер три. Нам абсолютно необхідно, щоб США виявили лідерство та передали Україні системи ППО", - заявив Зеленський в інтерв'ю.

Нові норвезько-американські ракетні комплекси NASAMS входили до пакету допомоги, оголошеного США 1 липня. Допомога включає ЗРК NASAMS, додаткові боєприпаси для HIMARS, 155 мм артилерійські снаряди і контрбатарейні радари

Системи NASAMS виробляє консорціум американської корпорації Raytheon Technologies та норвезької групи Kongsberg. До складу комплексу входять пускові установки, станції радіолокації (РЛС) Raytheon AN/MPQ-64F1 Sentinel від консорціуму Raytheon і Kongsberg.

Raytheon відповідає за постачання своїх ракет класу "повітря-повітря" середньої дальності AIM-120 AMRAAM для цієї системи, а Kongsberg постачає пускові установки. Кожна пересувна пускова установка має шість контейнерів із зенітними ракетами. ЗРК NASAMS знаходиться на озброєнні або доставляється до 12 країн.vertisement: 0:00

Дальність стрільби зенітної системи конфігурації NASAMS II з використанням ракет AIM-120С AMRAAM становить до 25 км, а досяжність за висотою – до 14-15 км.