Гарячі новини

У Польщі на кордоні з Білорусією затримали журналіста "Української правди" та його оператора, які знімали матеріал про транзит пропродукції між Польщею та Росією через Білорусь.Поліція Підляського воєводства повідомила, що никого не затримувала

У Польщі на кордоні з Білорусією затримали журналіста видання "Українська правда" Михайла Ткача та його оператора. Ткач знімав матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією через Білорусь, пише Страна.

"Біля кордону Польщі з Білоруссю до нас під'їхали польські поліцейські та показали значок. Ми показали наші документи та журналістські посвідчення. Вони почали хапати наші камери, обшукувати. Далі нас привезли до комендатури. Близько 10 людей почали обшукувати нашу машину, нас, викинули наші речі на капот, забрали всі картки пам'яті з камер, забрали всі телефони, документи", - розповідає Ткач.

Каже, у комендатурі їх допитували не лише польські поліцейські, а й спецслужби.

"На допиті в комендатурі я повідомив, що ми журналісти і сказав, що ми знімаємо, як Польща торгує з Росією через Білорусь і як Польща торгує з Білоруссю, як сільськогосподарська продукція йде з Росії та Білорусі до Польщі. Було видно, що представники польської спецслужби перелякалися. Вони почали мене питати, хто ще про це знає, чи знають про це українські чиновники, український уряд. Розпитували, хто наші джерела, як ми про це дізналися, скільки часу ми працюємо над цією темою", - заявив журналіст.

Ткача та оператора протримали у комендатурі 4 години та відпустили після дозволу "зверху".

Весь цей час журналістам не дозволяли ні з ким зв'язатися. Згодом журналісти з'ясували, що деякі зняті матеріали з картки пам'яті було видалено

Поліція Підляського воєводства ввечері 27 лютого опублікувала коротке повідомлення про те, що "не затримувала журналіста з України" – це сталось після того, як про затримання розповів журналіст "Української правди" Михайло Ткач.Про це пише "Європейська правда", поліція Підляського воєводства в X.

"Увага, фейкові новини! Підляська поліція не затримувала журналіста з України. Це неправдива інформація".

 Повідомленням, яке поширила поліція Підляського воєводства, також поділився верифікований акаунт поліції Польщі.

У коментарі виданню Wirtualna Polska посол України в Польщі Василь Зварич підтвердив, що втрутився у справу затриманого журналіста: "Вони знімали рух поїздів, запускали дрон. Поліція вирішила перевірити, хто це був, щоб це не виявилися провокатори. Справа була швидко вирішена".

Оновлено о 23:27: Пізніше поліція повідомила, що офіцери вжили заходів, щоб встановити особи людей, перебування яких у прикордонній зоні стурбувало мешканців. Після встановлення осіб, їх відпустили.

Хоча правоохоронці Польщі не уточнюють, якого саме журналіста мають на увазі, раніше 27 лютого про інцидент із затриманням повідомив журналіст "Української правди" Михайло Ткач. Також на зв'язок між цими двома подіями вказують і деякі польські ЗМІ.

Михайло Ткач працював біля польсько-білоруського кордону (Підляське воєводство межує з білоруською територією) разом із оператором, знімаючи матеріал про транзит продукції між Польщею та Росією і Білоруссю.

Після цього до нього підійшли поліцейські, які показали свої посвідчення, далі відвезли в комендатуру, обшукали машину й техніку, і після чотирьох годин та допиту за участі спецслужб – відпустили.

Головна редакторка "Української правди" Севгіль Мусаєва вказала, що ситуацію вдалось владнати лише після розголосу та за підтримки посольства України в Польщі.