Гарячі новини

У Пентагоні розповіли, що увійшло в новий пакет допомоги Україні

Міністерство оборони США деталізувало вміст нового пакета військової допомоги Україні на суму 100 мільйонів доларів, повідомляє  сайт Пентагону.

 Згідно з повідомленням, до пакета допомоги увійшли одна реактивна систем залпового вогню HIMARS і додаткові боєприпаси до неї, зенітні ракети Stinger, 155-мм і 105-мм артилерійські снаряди, протитанкові ракети TOW, протитанкові комплекси Javelin та AT-4.

Також Україна отримає понад три мільйони патронів для стрілецької зброї, боєприпаси для знешкодження перешкод, зимове спорядження та запасні частини, технічне обслуговування та інше допоміжне обладнання.

Держсекретар США Ентоні Блінкен зазначив, що новий пакет військової допомоги "допоможе задовольнити нагальні потреби України". Водночас глава американського зовнішньополітичного відомства закликав Конгрес США вжити додаткових заходів підтримки Києва, насамперед шляхом схвалення запиту президента США Джо Байдена на додаткові бюджетні асигнування.

Тобто,  з іншого боку, це є стимулювання розвитку американсьеого Військово-промислового комплексу в тому числі.

Як пише УП, востаннє Сполучені Штати оголошували про відправлення в Україну чергового пакета військової допомоги на початку листопада. Тоді йшлось про відправлення озброєння на суму 125 мільйонів доларів та замовлення на додаткові 300 мільйонів доларів.

Адміністрація Джо Байдена все ще має близько п’яти мільярдів доларів із затвердженого минулого року Конгресом бюджету на надання військової допомоги з американських запасів.