Гарячі новини

У Німеччині затримали російське судно, яке перевозило до США підсанкційний вантаж — деревину та збагачений уран

У порту німецького міста Росток митниця затримала судно «Атлантік Навігатор II» з Росії, яке перевозило вантажі, які перебувають у списках санкцій Євросоюзу, повідомляє газета Ostsee Zeitung, пише Медуза.

За даними газети, судно вийшло з Санкт-Петербурга на початку березня, а в Ростоку було затримано три тижні тому, коли зайшло до порту через пошкодження гребного гвинта.

Джерела Ostsee Zeitung стверджують, що судно прямувало до США та перевозило деревину та збагачений уран для атомних електростанцій. Загальна вартість вантажу судна, за даними Ostsee Zeitung, оцінюється приблизно 40 мільйонів євро.

На борту була березова деревина, поставлена лісопереробною компанією «Свеза», пише Ostsee Zeitung. Вона входить до холдингу «Сєвєрсталь» бізнесмена Олексія Мордашова. У жовтні 2022 року Мордашов передав контрольний пакет «Звези» менеджменту компанії. Сам він у лютому 2022 року потрапив під санкції Євросоюзу.

Дані сервісу MarineTraffic підтверджують, що судно знаходиться у порту Ростока. Воно ходить під прапором Маршаллових островів. Ostsee Zeitung пише, що "Атлантик Навігатор II" значиться у флоті судноплавної компанії, що має офіс у Канаді. Spiegel уточнює, що компанія також має філії в США, Росії (Санкт-Петербург) та Україні (Одеса). Судновласник, за даними Ostsee Zeitung, подав скаргу на затримання. Представник судноплавної компанії у Гамбурзі стверджує, що не працює на канадців. У митній службі Ostsee Zeitung повідомили, що вантаж судна, як і всі товари, що ввозяться до Євросоюзу, було перевірено у рамках моніторингу дотримання обмежень зовнішньої торгівлі. Розслідування ще продовжується, заявила прес-секретар митниці Сабіна Маттіль. Команда судна також залишається на борту, але може сходити на берег.